Монтуючи систему вентиляції, що подає повітря в приміщення, слід прагнути до того, щоб повітроводи системи були герметичні, протягом всього шляху. Негерметичність повітропроводів припливної вентиляції може призводити до наступних неприємних наслідків:

 1. Значне підвищення енергоспоживання вентиляційних установок.
 2. Недотримання температурного режиму при подачі кондиціонованого або підігрітого повітря.
 3. Забруднення повітряного середовища в приміщеннях.
 4. Кількість повітря, яке подається в приміщення не відповідає розрахунковому.
 5. Збільшення шумності і т.п.

Класична методика перевірки герметичності повітряних каналів полягає в тому, що на кожному крайовому пристрої припливної вентиляції проводяться аеродинамічні випробування, за допомогою яких визначають фактичні витрати повітря і порівнюють його із загальною кількістю повітря яке надійшло в систему. На жаль цей метод, по-перше, досить трудомісткий і дорогий, по-друге, не показує конкретні місця витоків і, по-третє, дуже неточний. Успішність проведення такого роду випробувань абсолютно не гарантує того, що система вентиляції в реальності буде дійсно герметична.

Існують і більш сучасні методики перевірок герметичності окремих ділянок повітропроводів з використанням заглушок і датчиків тиску. Вони дають набагато точніші результати, але вимагають значного обсягу робіт, таких як установка герметичних заглушок на всіх відгалуженнях тестованого воздуховода, свердління отворів для введення датчиків і т.д. Але і цей метод не показує конкретних місць витоків.

Однак з появою доступних і компактних тепловізорів з’явився ще один спосіб перевірки систем припливної вентиляції на герметичність. Тепловізійне обстеження вентиляції проводиться наступним чином: в систему подається повітря, нагріте або охолоджене відносно навколишнього середовища в вентильованому приміщенні. Бажано досягти різниці в температурах не менше 5 ° С. Потім фахівець з допомогою тепловізора оглядає повітроводи. Так як повітря в системі знаходиться під тиском, то в місцях порушення герметичності воно просочується, утворюючи на поверхні повітроводів характерні «язики» з підвищеною (якщо в повітроводи нагнітається нагріта середа) або зниженою (якщо повітря в повітряних каналах охолоджено) температурою. Нижче наведені приклади термограмм з виділеними ділянками порушення герметичності.

Тепловізійне обстеження припливної вентиляції має наступні переваги:

 1. Менші трудовитрати і, як наслідок, менша вартість.
 2. Оперативність. Роботи на самому об’єкті проводяться досить швидко; аналіз отриманих термограмм проводиться фахівцями на їх робочих місцях.
 3. Достовірність. Якщо витокі існують, вони будуть виявлені візуально.
 4. Обстеження не просто констатує наявність витоків, але і показує конкретні місця, де вони відбуваються.
 5. Не обов’язково досліджувати всю мережу. Можна обмежитися лише потенційно проблемними ділянками. При цьому не потрібно проводити будь-яких додаткових робіт з підготовки повітряних каналів до обстеження.
 6. Можна обстежити і ті елементи вентиляційної системи, до яких безпосередній доступ утруднений; аби вони перебували в зоні видимості.

Однак у тепловізійного обстеження припливної вентиляції існують і обмеження:

 1. Результати обстеження якісні, а не кількісні. Тобто можливо визначити місця витоків, але не кількість повітря яке через них спливає.
 2. Перевіряти можна тільки ті системи де існує можливість підігріву або охолодження повітряного середовища яке подається.
 3. Для проведення обстеження повітроводи повинні знаходитися в області безпосередньої видимості (при цьому освітленість значення не має).

Результатами такого тепловізійного обстеження може бути, як просто набір термограмм в електронному вигляді із зазначеними проблемними ділянками, так і повний друкований звіт.