Тепловізійний контроль будівель невеликої поверховостіНа сьогоднішній день тепловізійний контроль будівель – одне з насущних завдань, яке вирішується застосуванням тепловізора. Конкретні місця підвищеного теплообміну можна визначити за допомогою тепловізійного обстеження, яке успішно в Харкові і Харківській області проводить компанія ТОВ «Енерго Х».

Тепловізійний контроль будівель: методика проведення робіт

При цьому слід зауважити, що термін «огороджувальні конструкції» використовується будівельниками для позначення всього того, що складає зовнішню оболонку будівлі – стін, вікон, дверей, перекриттів даху, підвалу і так далі. Саме через огороджувальні конструкції відбуваються витоку тепла з будівлі.

Для отримання достовірних даних потрібно, щоб при обстеженні різниця температур між вулицею і внутрішніми приміщеннями була не менше 15 ºС. Фактично це означає, що обстеження варто проводити взимку – коли на вулиці стоїть негативна температура, а в приміщенні працює опалення. Проводиться воно у два етапи:

  1. Будівля оглядається зовні (для визначення місць витоків тепла).
  2. Будівля оглядається зсередини (виявлення місць надходження холодного повітря в приміщення).

Перед тепловізійним обстеженням бажано підготувати приміщення – прибрати речі з підвіконь і по можливості полегшити огляд стін (особливо кутів), що виходять на вулицю, відсунути предмети, що їх загороджують.

Ідеальним моментом для проведення обстеження огороджувальних конструкцій є здача в експлуатацію нового будинку, або огляд будівлі до або після капітального ремонту. По-перше, ви можете таким чином проконтролювати і скоригувати роботу будівельників, а по-друге, в цей час стіни приміщень максимально доступні для обстеження.

Особлива увага приділяється до вікон, дверей, стиках плит і кутах будівлі, так як саме через дефекти цих конструкцій зазвичай і відбуваються основні тепловтрати. Деякі ціни на тепловізійне обстеження наведені в таблиці:

Об’єкт обстеження Тепловізійна зйомка Обробка термограм Складання звіту Усього, грн
Квартира до 80 кв. м 700 100 200 1000
Квартира від 200 кв. м 1300 700 200 2200
Будинок 200-300 кв. м 2100 1500 400 4000
Офіси 300-500 кв. м 2600 2000 400 5000

Як виглядають результати обстеження

На знімку видно склопластикове вікно, яке нещільно закривається. На фото ці місця відображаються у фіолетовому спектрі, насиченість кольору свідчить про інтенсивність надходження холодного повітря. Відповідно вікно вимагає регулювання фурнітури і заміни ущільнювача.

Крім визначення місць втрат тепла, завдяки обстеженню огороджувальних конструкцій можна визначити чинники, що призводять до погіршення мікроклімату всередині приміщень – виявити причини виникнення протягів, появи на стінах і перекритті вологих плям, цвілі і т.п.

На знімку, наведеному нижче прекрасно видно, що установники кондиціонера не заклали наскрізний отвір на вулицю, крізь яке до внутрішнього блоку кондиціонера підведені комунікації. У підсумку, прямо з-під блоку кондиціонера в приміщення інтенсивно просочується холодне повітря.

На наступному знімку показан мокнучий кут приміщення. Подальший огляд об’єкта показав, що джерелом появи вологи є незакладений технологічний отвір, що знаходиться за підвісною стелею, через який в будинок заведені силові кабелі. Такий дефект може призводити до появи цвілі, грибка, а то і до поступового руйнування стін.

За результатами тепловізійного обстеження огороджувальних конструкцій може бути рекомендовано:

  • відрегулювати віконну або дверну фурнітуру;
  • утеплити певні ділянки стін;
  • встановити тепловідбиваючі екрани за опалювальними приладами;
  • закрити виявлені щілини, шви тощо.

ТОВ «Енерго Х» – оперативність і якість робіт

Ви бажаєте провести тепловізійне обстеження огороджувальних конструкцій? Звертайтеся в нашу компанію! Ви не пошкодуєте! Адже ТОВ «Енерго Х» – ідеальне поєднання ціна-якість на послуги з енергоаудиту та тепловізійного обстеження будь-яких об’єктів. Крім того, наша фірма – це:

  • фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень;
  • безкоштовні консультації при складанні договору;
  • виконання робіт в найкоротші терміни;
  • уважні і доброзичливі співробітники.

Крім вивчення огороджувальних конструкцій ми виконуємо:

Не відкладайте таку потрібну справу, як тепловізійний контроль будівель. Залиште заявку на нашому сайті сьогодні! Менеджер передзвонить вам найближчим часом.