За одним влучним висловом, електрика – це наука про контакти. Основне комутуюче обладнання підприємства розташовано на різних електричних підстанціях. Порушення роботи таких підстанцій критично для підприємства, так як може призвести до повного знеструмлення, переривання технологічних процесів виробництва і виходу з ладу дорогого устаткування.

Метою тепловізійного обстеження підстанцій є визначення місць підвищеного нагріву контактів і комутаційного устаткування з метою запобігання виходу апаратури з ладу і попередження загорянь

Навіть невелика за розмірами підстанція містить безліч контактів, болтових з’єднань, ізоляторів і іншого комутаційного обладнання. З різних причин, з плином часу їх характеристики можуть погіршуватися. Забруднений або зруйнований ізолятор втрачає свої діелектричні властивості. Забруднений або нещільний контакт, навпаки, починає чинити опір току. І в одному, і в іншому випадку це призведе до локального нагрівання місця виникнення дефекту. Саме у визначенні таких місць наднормативного нагріву і полягає тепловизионное обстеження підстанцій.

За допомогою тепловізійного обстеження також можливо виявити проблеми в системах охолодження силових трансформаторів. Порушення нормальної циркуляції масла в контурі охолодження відразу ж буде помітно на термографічних знімках.

Тепловізійне обстеження проводиться кваліфікованими фахівцями за допомогою високоточного обладнання – тепловізора – приладу що переводить теплове випромінювання об’єктів у візуально зрозумілі зображення (термограмми). Для точного виявлення дефектів необхідно, щоб тепловізор забезпечував теплову роздільну здатність в 0,2 С ° і був обладнаний матрицею розміром не менше ніж 320 х 240 пікселів.

Як метод контролю якості контактів, тепловізійне обстеження не має конкурентів. Для того, щоб провести профілактичну затяжку і очищення безлічі контактних з’єднань, потрібна не одна година. А найголовніше – такі роботи можуть проводитися тільки на знеструмленому устаткуванні, що призводить до значних незручностей в роботі підприємства, аж до повного його знеструмлення.

На відміну від такого підходу, тепловізійне обстеження проводиться дистанційно, на повністю працюючому обладнанні. На одному знімку фіксується стан відразу декількох контактних груп, роз’єднувачів, перемикачів, ізоляторів і т.п., що дозволяє значно заощадити час при проведенні обстеження. Фактор часу особливо важливий для великих підприємств, що володіють декількома підстанціями.

За результатами обстеження виявлені дефекти ранжуються за ступенем серйозності, починаючи від початкового ступеня несправності, усунення якої може почекати до найближчого планового ремонту, до аварійного дефекту, що вимагає негайного усунення. Такий підхід дозволяє чітко розпланувати проведення наступних заходів щодо усунення виявлених дефектів.

Оброблені термограмми із зазначенням виявлених дефектів та рекомендаціями щодо їх усунення, компонуються в підсумковий звіт, який потім передається замовнику, як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Приклад звіту

Орієнтовна вартість робіт становить від 2000 грн з ПДВ.

Також ТОВ “Енерго Х” проводить такі види тепловізійних обстежень:

Якщо вас зацікавило тепловізійне обстеження електричних підстанцій, просимо зателефонувати за номерами + 38-057-714-04-26, + 38-057-714-04-27 або залишити заявку в формі зворотного зв’язку: