З усієї техніки, що створює мікроклімат в нашому будинку, кондиціонер, мабуть, стоїть на другому місці за поширеністю після різних нагрівальних приладів. Він працює всю жарку пору року, а в режимі опалення може працювати і в періоди міжсезоння.

Як і у випадку з будь-якою складною технікою, за роботою кондиціонера треба стежити, інакше невзначний по початку дефект може перерости в серйозну поломку, для усунення якої потрібно витратити досить багато грошей і часу. Можна вирішувати цю проблему регулярним обслуговуванням кондиціонера. Наприклад, раз на рік запрошуються фахівці, які проводять огляд та обслуговування приладу. Зазвичай так роблять перед початком літнього сезону. Але це задоволення не дешеве. І що робити, якщо, скажімо в травні Ви провели обслуговування кондиціонера, а в липні у Вас з’явилися сумніви в його роботі? Знову викликати, фахівців для ТО кондиціонера? А якщо у Вас не один кондиціонер, а кілька? Витрати стануть відчутні. Та й часу буде витрачено чимало. А може насправді з кондиціонером все в порядку, і Ви даремно переживаєте?

Виходом з такої ситуації, може стати тепловизійне обстеження кондиціонера, яке дозволяє швидко оцінити його працездатність і необхідність виклику фахівців для ремонту.

Розглянемо, як відбувається така діагностика для найпоширеніших видів кондиціонерів – спліт-систем.

Діагностика проводиться в два етапи.

Спочатку проводиться тепловизионная зйомка внутрішнього блоку кондиціонера. Перед цим кондиціонер повинен пропрацювати близько 10 хвилин в режимі охолодження, після чого визначається температура вихідного повітря, що видається внутрішнім блоком. Для справно працюючого кондиціонера ця температура не залежить від налаштувань температури, підтримуваної кондиціонером, та становить близько 4-7 градусів. При зниженні швидкості роботи кондиціонера температура повинна падати, а при збільшенні – підніматися.

В цілому, якщо температура вихідного повітря опускається нижче 1 градуса або піднімається вище 10 градусів по цельсию, то це є чітким сигналом того, що кондиціонер несправний.

Наступний етап – тепловізійна зйомка зовнішнього блоку кондиціонера. При цьому визначається максимальна температура конденсатора, яка повинна бути не вище 40 градусів по цельсию.

Якщо все виміряні температури лежать в встановлених межах, можна бути впевненим, що кондиціонер справний.

Безпосередньо процедура діагностики займає лічені хвилини. Кілька знімків тепловізором і термографіст вже може робити висновки про роботу обладнання.

Тепер, в форматі питання-відповідь, розглянемо заперечення, які можуть нам задати скептики:

ПИТАННЯ: Чим тепловизионное обстеження краще, ніж просто вимір температури відповідних агрегатів кондиціонера звичайним термометром?

ВІДПОВІДЬ: По-перше, термометр міряє температуру тільки в одній точці. Вимірюючи температуру термометром ви самі того не знаючи можете потрапити в точку локального мінімуму / максимуму температури, що зробить все отримані результати недостовірними, тоді як тепловізор показує розподіл температур по всій площі пристрою, що дозволяє уникнути помилки у вимірах.

По-друге, далеко не завжди термометр можна помістити для вимірювань в потрібне місце, не займаючись висотними роботами. Наприклад, якщо зовнішній блок розташований на стіні висотки або внутрішній блок знаходиться під стелею якогось складського приміщення.

По-третє, вимірюючи температуру контактним термометром потрібен певний час, щоб термодатчик прийняв температуру вимірюваного об’єкта. Тепловізор ж реєструє температуру миттєво, що дозволяє значно заощадити час, особливо якщо мова йде про діагностику декількох кондиціонерів.

ПИТАННЯ: Добре, простий термометр тут не підійде. Але що на рахунок пирометра?

ВІДПОВІДЬ: Так, пірометр виміряє температуру миттєво, і здалеку. Але це все так же буде температура в одній точці, а не по всій поверхні приладу. Причому і точка ця буде не зовсім точка. Проблема полягає в низький оптичний здатності пирометра. Навіть найкращі з них вже з відстані в три метри показуватимуть середню температуру в плямі діаметром 4 см, а для більшості пірометрів діаметр цієї плями складе взагалі 15 см., Що зводить нанівець можливість застосування таких вимірювань.

ПИТАННЯ: Хіба можна за допомогою тепловізора точно виміряти температуру предметів, які знаходяться далеко?

ВІДПОВІДЬ: Проблеми з дальністю вимірювань можуть виникнути тільки при опадах або тумані. Насправді тепловізор з високою роздільною здатністю може виміряти температуру практично будь-якого об’єкта, який ми можемо побачити неозброєним оком. Так що зареєструвати температуру зовнішнього блоку кондиціонера, що висить на двадцятому поверсі будівлі йому цілком під силу.

Таким чином, тепловізійна діагностика кондиціонерів не має конкурентів по достовірності, вартості і витраченому часу.

За допомогою тепловізійного обстеження ми можемо переконатися, що кондиціонер працює справно, але чи можемо ми бути впевнені, що він безпечний для нашого здоров’я? Справа в тому, що внутрішній об’єм кондиціонера, особливо в блоці випарника, може являти собою непогану середовище для розвитку хвороботворних бактерій різного ступеня патогенності.

Найвідомішою і небезпечною бактерією, яка воліла вологі нутрощі кондиціонера є легионелла (Legionella pneumophila), що викликає важку форму пневмонії. Але крім неї кондиціонер може служити розсадником інших хвороботворних мікроорганізмів – стрептококів, стафілококів, спор цвілі тощо. Якщо ви виявили, що, перебуваючи поруч з кондиціонером ви стали частіше хворіти, у вас з’являється безпричинний кашель або нежить, сльозяться очі, то це може бути ознакою того, що крім охолодження, кондиціонер також насичує повітря хвороботворними мікробами.

Тому ми рекомендуємо разом з тепловізійної діагностикою кондиціонера проводити також і його обстеження на бактеріальне забруднення. Ця процедура може зберегти вам здоров’я і підказати необхідність знезараження кондиціонера.

Орієнтовна вартість робіт становить 500 грн з ПДВ.

Якщо вас зацікавило тепловізійне обстеження кондиціонера, просимо зателефонувати за номером + 38-057-714-04-26 або залишити заявку в формі зворотного зв’язку: