фото тепловізорТепловізор – сучасний прилад, за допомогою якого знімаються дані теплового випромінювання будь-якого об’єкта. У Харкові та Харківській області компанія «Енерго Х» професійно використовує тепловізор для обстеження будівель, споруд і обладнання.

Трохи історії

Прилади, що дозволяють наочно відображати температуру поверхонь різних предметів, з’явилися ще в 20-х роках минулого століття. Наприклад, евапорограф давав можливість отримати теплове зображення, яке випаровується під впливом теплового випромінювання тонкої масляної плівці. Зрозуміло, що це булв дуже примхливий і нелегкий в експлуатації пристрій.

Сучасні тепловізори засновані на, так званих, неохолоджуваних мікроболометричних матрицях. Напівпровідниковий болометр – датчик теплового випромінювання – був винайдений компанією Bell ще в 40-х роках минулого століття для військових потреб. Надалі окремі болометри навчилися групувати в матриці, подібні до тих, що працюють в цифрових фотоапаратах. Це дозволило створити такий відносно недорогий і простий в експлуатації пристрій, як тепловізор, що дозволяє побачити температуру поверхні того чи іншого об’єкта.

Тепловізор: принцип дії

Будь-яке тіло з температурою більше абсолютного нуля (-273 ° С) випускає теплове випромінювання, яке ми не бачимо, але в деяких випадках можемо відчути. Так, тепло від розпеченої спіралі електрообігрівача цілком відчувається нами на відстані. Тепловізор реєструє саме таке теплове випромінювання предметів і переводить у видиме нами зображення, розфарбувавши його в зручні для аналізу умовні кольори. На малюнку представлений результат роботи тепловізора для обстеження будівель, така фотографія називається – термограмма. Для зручності розшифровки термограмми справа розташована шкала температур з відповідними колірними діапазонами. Добре видно, що теплове випромінювання від стіни будинку розподіляється наступним чином:

 • найбільш холодні ділянки – стіни;
 • значніша віддача тепла йде через скло вікон і низ стін, прилеглих до фундаменту;
 • найбільші тепловтрати відбуваються внаслідок негерметичності склопакетів.

тепловізор для обстеження будівлі

Тепловізори є дуже чутливими пристроями. Наприклад, використовуваний в нашій компанії тепловізор TROTEC IC080LV, може відображати перепади температури всього в 0,05ºС, тоді як вважається, що людина не може розрізняти перепади температури менш ніж в 0,2 ºС, та й то в дуже невеликому діапазоні.

Ці пристрої знайшли широке застосування в будівництві, енергетиці та енергоаудиту, зокрема для визначення місць витоків тепла і нераціонального використання енергоресурсів. Адже за допомогою тепловізора можна практично відразу, бесконтакнтим способом отримати точну теплову картину для досить великих об’єктів. Причому зробити це можна як з відстані сотні метрів, так і застосувавши прилад всього лише в 1-2 сантиметрах від предмета обстеження.

На перший погляд робота з тепловізором представляється досить проста. Однак, при детальному вивченні питання виявляється, що довірити її можна тільки професіоналам. Саме вони знають, що для отримання достовірної інформації, за допомогою даного приладу, необхідно врахувати безліч чинників. Серед них:

 • розмір досліджуваного об’єкта;
 • оптимальна відстань, на якому проводиться зйомка;
 • погодні умови;
 • температура нагріву об’єкта за рахунок зовнішнього середовища і багато інших параметрів.

«Енерго Х» – професійне використання тепловізора

Наша компанія має багатий досвід у використанні приладу-тепловізора для разлічнх обстежень. Інженери ТОВ «Енерго Х»:

 • щорічно проходять курси підвищення кваліфікації;
 • знайомі з новітніми тенденціями на ринку послуг енергоаудиту;
 • якісно і сумлінно виконують роботи;
 • готові виконувати замовлення в будь-який зручний для клієнта час, працюємо навіть у вихідні та святкові дні.

Якщо ви думаєте, що тепловізійний аудит вам не по кишені – ви помиляєтеся. Вартість обстеження за допомогою тепловізора доступна багатьом. Деякі розцінки наведені в таблиці:

Об’єкт обстеження Тепловізійна зйомка Обробка термограмм Складання звіту Усього, грн
Квартира до 80 кв. м 700 100 200 1000
Квартира 130-200 кв. м 1100 500 200 1800
Будинок до 200 кв. м 1600 1000 400 3000
Приміщення 300-500 кв. м 2600 2000 400 5000

Увага! Отримана економія на енергоресурси не тільки компенсує витрати на обстеження, але і дозволить вам вивільнити додаткові фінанси.

Замовте обстеження на сайті компанії або зателефонуйте нам по телефону. Використовуйте тепловізор для обстеження будівель – це кращий спосіб заощадити кошти!