У нашій практиці поставки електроенергії ми, на жаль, час від часу стикаємося з ситуацією, коли споживач, отримуючи рахунок за спожиту електроенергію, приходить, м’яко кажучи, в подив, бачачи, за яку кількість кіловат-годин йому доведеться заплатити за підсумками місяця. Ситуація ускладнюється, коли підвищене споживання електроенергії зберігається протягом декількох місяців. Найчастіше споживач в такому випадку намагається перевірити систему обліку, припускаючи, що у нього якісь проблеми з лічильником. Але зазвичай це ні до чого не призводить. Сучасні лічильники електроенергії дуже надійні пристрої і раптові несправності зустрічаються в них дуже рідко. Швидше за все проблема полягає в тому, що або у споживача електроенергії дійсно зросли обсяги, або у нього здійснюється несанкціонований відбір потужності. Простіше кажучи – розкрадання електроенергії.

Допомогти споживачеві локалізувати проблему може грамотно організований технічний (некомерційний) облік електроенергії. Причому, вкрай бажано здійснювати облік за допомогою лічильників, здатних показувати графік спожитої електроенергії за обраний період часу, що дозволяє більш повно контролювати процес споживання електроенергії. Для цього зазвичай встановлюють так звану систему АСКОЕ (автоматична система контролю і обліку електроенергії) за допомогою якої можна знімати показання про споживання електроенергії погодинно.

Однак, традиційна АСКОЕ являє собою досить складну систему, що включає в себе лічильники, комутатори, модеми, спеціальне програмне забезпечення і т.п. Крім того вона сертифікована для застосування в комерційному обліку, що часто не є необхідним в разі пошуку причин підвищеного споживання електроенергії (адже у споживача і так вже є лічильник, який здійснює комерційний облік). Відповідно, вартість АСКОЕ висока, складність – надлишкова, а експлуатувати її споживачеві, особливо який не має в своєму штаті енергетика, не так-то просто.

Лічильник-реєстратор в однофазному виконанні

Фахівцями нашої компанії був розроблений лічильник – реєстратор споживаної електроенергії, який бере на себе основні функції системи АСКОЕ та дозволяє вести контроль за споживанням електроенергії на обраному ділянці в режимі реального часу. Підключившись до лічильника через мережу інтернет клієнт в будь-який момент часу може отримати графік споживання електроенергії хоч, за поточну добу, хоч за довільний проміжок часу, протягом якого у нього був встановлений даний прилад. Крім того, лічильник може сигналізувати за допомогою СМС-повідомлень про перевищення встановленого рівня споживання електроенергії. Такий функціонал дуже корисний для запобігання розкрадань електроенергії. Знаючи енергоспоживання свого обладнання, споживач може виставити якийсь граничний рівень потужності, перевищення якого буде означати, що крім відомих споживачів електроенергії підключилися й деякі невраховані. Причому, завдяки СМС-інформування, клієнт дізнається про це практично в той момент, коли ці споживачі включилися в мережу, а не через кілька тижнів, вже отримавши рахунок за спожиту електроенергію, що значно підвищує шанс «зловити за руку» викрадачів електроенергії.

Інтерфейс контролю за споживанням електроенергії

Також, маючи знятий таким лічильником графік споживання електроенергії, можна в подальшому обґрунтовано розглядати питання про перехід на повноцінну систему АСКОЕ призначену для комерційного обліку, що можливо дозволить відчутно заощадити на платежах за спожиту електроенергію; адже вночі її вартість набагато нижче, ніж днем ​​або в пікові години.

Лічильник передає дані в мережу інтернет по бездротовому Wi-Fi інтерфейсу, що спрощує його монтаж. Чим менше проводів – тим краще! Досить, щоб в місці установки лічильника було покриття мережі Wi-Fi з підключенням до інтернету. Якщо такої мережі немає, її завжди можна організувати за допомогою звичайного мобільного GSM-роутера, що працює в будь-якому місці, де є мобільний зв’язок. Лічильник не вимогливий до якості і швидкості зв’язку, так як кількість переданих їм даних мінімальна.

Для роботи з лічильником не потрібно встановлювати ніякого додаткового програмного забезпечення. Досить мати смартфон, планшет або комп’ютер з виходом в інтернет. Зайшовши на інтернет-сайт, на свою персональну сторінку, користувач отримає всю інформацію про спожиту електроенергію, зафіксовану лічильником. Там же можна управляти і функцією сигналізації, встановлюючи порогове значення спрацювання, або відключаючи її зовсім.

Лічильник, підключений для контролю енергоспоживання по трьох фазах.

Підключаючи лічильник через трансформатори струму, можна довільно розширити діапазон реєстрованих їм величин, збільшуючи допустимий максимальний струм на пристрої від 16 ампер до величини, яка забезпечується обраним трансформатором. Сам же лічильник при цьому залишається досить компактним пристроєм, який може поміститися практично в будь-який ящик з комутаційним або обліковими обладнанням.

Завдяки модульним принципом побудови, лічильник можна встановлювати на необхідну кількість фаз, просто додаючи модулі. Хочете одну фазу – ставите один модуль. Три фази – три модуля. Потрібно оснастити лічильником просто якусь розетку – можливий і такий варіант!

Зрозуміло, що за допомогою такого лічильника-реєстратора можна зловити за руку електрошахраів, прийняти рішення про впровадження повноцінної системи АСКОЕ або досконально розібратися з режимами роботи наявного електрообладнання. Однак, найчастіше це поодинокі та не регулярні завдання, після вирішення яких нужда в такому приладі пропадає. Саме тому, щоб заощадити фінанси наших клієнтів, ми пропонуємо послугу оренди лічильника. Споживач може користуватися одним або декількома приладами стільки, скільки вважатиме за потрібне за невелику орендну плату, а коли потреба в них зникне, повернути пристрої назад.

Монтаж лічильника не представляє особливої ​​складності, але за бажанням клієнта наші висококваліфіковані фахівці, що володіють усіма можливими допусками на виконання електромонтажних робіт, зможуть його встановити самостійно. При необхідності прилад може поставлятися в вологозахищеному виконанні.