картинка енергоаудит
Останнім часом ми все більше змушені економно використовувати енергоресурси, хоча б для того, щоб не платити зайвих грошей зі своєї кишені. Допомогти в цьому може така процедура, як енергоаудит.
Компанія «Енерго Х» надає послуги енергоаудиту та енергосертифікації будівель в Харкові і Харківській області. Таке енергетичне обстеження може бути актуально як для приватних осіб, так і для підприємств, офісних комплексів і суспільних будівель. Також ми надаємо послуги тепловізійного обстеження будівель, електричних підстанцій, кондиціонерів та холодильного обладнання. Ці обстеження дозволяють оперативно, і не вдаючись до складних розрахунків, визначити місця наднормативних втрат теплової та електричної енергії, а також запобігти поломці дорогого обладнання.

Що таке «енергоаудит»

Ми вже встигли звикнути до новин про підвищення вартості енергоносіїв. Тарифи на електроенергію, газ, опалення підвищуються по кілька разів на рік. На жаль, така тенденція буде зберігатися і далі:

  • кількість нафти, вугілля, природного газу на нашій планеті не нескінченно і добувати їх стає все важче;
  • міжнародні угоди Кіотського протоколу, спрямовані на зменшення викидів парникових газів в атмосферу, змушують на державному рівні скорочувати споживання вуглецевих енергоносіїв;
  • вітчизняне законодавство поступово приводиться у відповідність до загальноєвропейських норм, де вимоги до енергоефективності набагато жорсткіше, ніж існуючі зараз на Україні.

Фото энергоаудит
Енергоаудит або енергетичне обстеження – це захід, за допомогою якого можна зрозуміти, яким чином ви використовуєте енергоресурси і виявити можливі шляхи їх економії.
Отже, основне питання:

Навіщо проводити енергоаудит?

Енергоаудит проводиться для того, щоб:

 • скоротити споживання енергоресурсів (тепла, електроенергії, газу, твердого палива) і як наслідок, скоротити фінансові витрати на них;
 • підвищити рівень комфорту і поліпшити мікроклімат в приміщенні або окремих приміщеннях;
 • визначити куди витрачаються енергоресурси.

Якщо ви усвідомили необхідність цієї процедури і вирішили провести обстеження, тоді у вас, напевно, виникнуть такі питання:

В якому випадку необхідно проводити енергоаудит?

Енергоаудит необхідно проводити, якщо:

 • Вас не влаштовують ваші витрати на оплату енергоресурсів.
 • Ви хочете дізнатися, що можна зробити, щоб споживати менше газу, електроенергії, тепла та іншого, яку економію в результаті можна досягти.
 • Заплановані ремонтні роботи, особливо пов’язані з утепленням будівлі або квартири. При цьому ви хочете, щоб роботи проводилися будівельниками, не навмання, а виходячи з обґрунтованих рекомендацій.
 • Подібні ремонтні роботи вже проведені і ви хочете переконатися, що вони зроблені якісно.

Які етапи проведення енергоаудиту?

Процедура енергетичний аудит передбачає кілька стадій:

 1. Етап узгодження. Так як наша компанія застосовує індивідуальний підхід до кожного замовника, то на цьому етапі ми проводимо попередній огляд об’єкта і підписуємо договір із замовником.
 2. Збір даних про об’єкт. На даному етапі фахівці з енергоаудиту компанії «Енерго Х» уважно вивчають технічну і будівельну документацію об’єкта, а також проводять огляд огороджувальних конструкцій і абсолютно всіх приміщень.
 3. Тепловізійне обстеження огороджувальних конструкцій. Інженери компанії проводять обстеження на предмет місць витоків тепла або надходження холоду.
 4. Енергетичний аудит опалювального обладнання. В процесі роботи енергоаудитори ТОВ «Енерго Х» проводять інспекцію системи опалення та приладів обліку тепла, виявляють ділянки наднормативних тепловтрат.
 5. Енергетичне обстеження електроустаткування. В результаті надаються дані про споживання електроенергії, визначається відповідність електричних мереж нормам безпеки.
 6. Складання звіту і передача його замовнику. Проводиться комплексний аналіз отриманих даних і розробляється конкретизований перелік доцільних енергозберігаючих заходів.

Таким чином, після ознайомлення зі звітом, який надає компанія «Енерго Х», замовник отримує повне уявлення про стан свого об’єкта в розрізі споживання енергоресурсів. Крім того, клієнтові надаються рекомендації, як обґрунтовано і економічно доцільно знизити витрати на опалення та електропостачання приміщення або будівлі цілком.

Для проведення комплексного енергетичного аудиту підприємств і приватних будівель в Харкові і Харківській області звертайтеся в компанію «Енерго Х». Наші енергоаудитори виконають роботи на високому професійному рівні.

ТОВ “Енерго Х” надає широкий спектр послуг в області енергосберженія: