Комфорт і безпека будь-якого міста, залежить, в тому числі, і від рівня освітленості в них, від якості освітлювальних систем і їх енергоефективності. Питання зовнішнього освітлення – це складне інженерне рішення, що вимагає правильного підбору освітлювальних приладів і джерел світла. Ці рішення позначаються на продуктивності, ефективності, термінах служби освітлювальних систем.

Станом на початок XXI століття в більшості вуличних ліхтарів використовуються дугові лампи різних видів, в основному ртутні і натрієві. Перспективними вважаються світлодіоди, однак вони застосовуються в основному для освітлення пішохідних зон. Вуличні ліхтарі можуть встановлюватися на стовпах, на стінах будівель та споруд, а також підвішуватися на струнах.
Першочерговими завданнями зовнішнього освітлення є:

 • видимість для безпечного руху як транспортних засобів, так і пішоходів;
 • комфорт і мінімальні фінансові витрати на електроенергію.

Компанія ТОВ «Енерго Х» надає комплекс робіт по зовнішньому освітленню вулиць, дворів, парків. Для монтажу зовнішнього освітлення вулиць на опорах та підключення до мережі, компанія займається установкою залізобетонних опор.

При монтажі повітряних ліній електропередач особливу увагу варто приділяти процесу установки опор ЛЕП, які несуть фізичне навантаження повітряних магістралей. Адже наскільки якісно була проведена робота по їх установці, буде залежати довговічність повітряної лінії та рівень безпеки для оточуючих.

 • Для освітлення магістралей, кільцевих і інших великих автодоріг використовуються ліхтарі з рефлектором. Рефлектор необхідний для концентрації світла в напрямку автодороги. Потужність лампи, яка встановлюється в ліхтар, становить 250-400 Ватт. Ліхтарі встановлюються на досить великій висоті для того, щоб опори можна було розташовувати на великій відстані один від одного.
 • Для освітлення другорядних доріг може використовуватися як рефлекторне, так і розсіяне освітлення. Ліхтарі забезпечуються рельєфним прозорим плафоном, що розсіює промені на далеку відстань. Потужність ламп становить 100-250 Ватт.
 • Для освітлення пішохідних тротуарів, парків, лісів, велосипедних доріжок і зупинок громадського транспорту використовується розсіяне освітлення. При конструкції таких ліхтарів особлива увага приділяється плафону, що розсіює промені. Зазвичай вони робляться або у формі кулі, або у формі циліндра. Для більшого розсіювання променів світла на плафони циліндричної форми встановлюються прозорі кільця, які мають рельєфну форму. Потужність використовуваних в таких ліхтарях ламп становить 40-125 Ватт, в залежності від дистанції, на якій встановлені ліхтарі один від одного.

Цим вимогам цілком відповідає сучасне світлодіодне освітлення вуличне. ЛЕД технології дозволяють досягти максимально ефективного освітлення. За допомогою таких світильників можна створити оптимальні умови для освітлення вулиць. LED лампи відрізняються довговічністю, стійкістю до погодних умов і механічних пошкоджень.

Економічність таких ламп – ще одна незаперечна перевага їх використання.
Характеристики світлодіодного вуличного освітлення дозволяють в рази скоротити споживання електроенергії. До того ж якість освітлення і його ступінь значно перевершують ці показники інших приладів освітлення вуличного простору.

Для низьковольтних мереж в основному застосовуються залізобетонні стійки СВ-95 (9.5м) і СВ-105 (10.5м). Стійки виготовляються з вібрувати бетону армованого металом. Як правило, вищевказані стовпи монтуються або в грунт, або в фундамент. Відстань між стовпами на лінії зазвичай варіюється від 30 до 40 метрів. Глибина опори в грунт становить від 2м до 3м.

Технологія установки опор ЛЕП – процес трудомісткий і вимагає високої кваліфікації. Саме тому ми радимо звернутися до нас, як професіоналам. Роботи по установці опор ЛЕП являють собою наступний процес:

 • Згідно з раніше розробленим проектом для нової лінії ЛЕП, розмічаються і готуються місця для монтажу запроектованих опор на місцевості.
 • Опори доставляються на об’єкт довгоміром, після чого краном-маніпулятором развозятся на місця монтажу.
 • Проводиться буріння котловану ямобуром.
 • Залізобетонні стійки монтуються підйомним краном в підготовлений котлован.
 • Опора виставляється в положення передбачене проектом і тимчасово закріплюється.
 • Проводиться зворотна засипка котловану.
 • Перевірочні роботи.

ТОВ «Енерго Х» за свою історію провело установку понад 7 тисяч опор на території м. Харкова та області. Компанія здійснює закупівлю, доставку і установку опор ліній електропередач і опор освітлення.

Побачити, як виглядає вуличне освітлення, яке встановлюється нами, можна в наступному відеоролику.