фото гигантские энергохранилища

Велетенські енергосховища

Популярні компанії, у тому числі Google і Microsoft, планують створювати енергетичні сховища. Така ідея з’явилася зважаючи на їх приєднання до ради, яка займається світовою зміною клімату.

Створення величезних сховищ

Восени минулого року була створена унікальна структура під назвою Long Duration Energy Storage. У організацію входять декілька фірм, серед яких всім відомі Google і Microsoft. Об’єднання займається питаннями зниження навантаження на електромережі і підтримку інфраструктури енергетики. Компанія намітила наступну стратегію:

  • Електрика від ВІЕ спрямовується в мережу непостійно. Тому потрібно створити спеціальне сховище, в якому можна буде накопичувати цей ресурс.
  • Активація сховища знадобиться в період пікового попиту на електроенергію.
  • Енергетичний фонд тривалого використання актуальний для автономних систем подання електрики.
  • Коаліція LDES вважає, що через 20 років у світі повинні навчитися робити запаси до десяти відсотків від загальної кількості генерованої електроенергії.
  • Плановані об’єми збереження енергії вимагають підключення велетенських сховищ, місткість яких має бути в межах 80-140 Твт*ч.

Нові можливості резервуарів для електроенергії будуть більше в чотириста разів, якщо порівнювати з існуючими у наш час. У найближчі 20 років треба вкласти в розвиток енергосховищ до трьох трилліонів євро. Великі компанії вже почали проводити експерименти в цій області. Наприклад, фірма Atos зараз займається розробкою повністю зеленого ЦОДа, який не залежить від зовнішніх носіїв електроенергії. Завдяки цьому в майбутньому постачання електроенергії для населення і підприємств здійснюватиметься без перебоїв. Зараз дослідницький центр LDES налічує 36 компаній-розробників.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*