фото как утеплить дом

Як утеплити будинок

Економити на комунальних платежах цілком реально. Можна, наприклад, скористатися державною програмою під назвою “Фонд енергоефективності”. У рамках такого проекту є можливість утепляти фасади багатоповерхівок, модернізувати освітлення і систему опалювання.

Енергоефективні заходи

Сучасні державні програми дозволяють мешканцям багатоповерхових будинків облаштовувати своє житло і за рахунок цього економити на платежках. Енергоефективність будівель підвищується, комфорт теж, а споживання тепла і електроенергії знижується. По таких проектах вартість усіх монтажних і ремонтних робіт не лягає повністю на плечі мешканців будинку. ОСМД подають заявку державі, і засоби частково виділяють з бюджету. Жителі платитимуть тільки 20 відсотків від загального бюджету такого проекту.

Вартість усіх енергоефективних заходів відрізняється для кожної багатоповерхівки. Найчастіше проводять наступні роботи:

  • заміна старих вікон;
  • утеплення фасаду будівлі і балконів;
  • заміна вхідних дверей;
  • установка рамок опалювання;
  • монтаж нових електричних мереж;
  • впровадження розумного освітлення по сучасній системі день-ніч.

Якщо вникати в деталі таких енергоефективних заходів, то заміна старих вікон дає +5 градусів тепла в зимовий період і +2 градуси влітку усередині багатоповерхівок. Монтаж сучасних освітлювальних приладів економить електроенергію у декілька разів. Наприклад, раніше мешканці будинку платили близько 1 тисячі гривен за освітлення в під’їздах. Після підвищення енергоефективності будівлі, ця сума складає 250-300 грн.. Фінанси, які вдається економити щомісячно на електриці, можна використати для проведення інших ремонтних робіт усередині будівлі.

Для отримання грошей на утеплення і заміну освітлення потрібно брати участь в різних міні-проектах держави. Такі заявки зазвичай приймають восени на стадії планування бюджету наступного року.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*