фото экономия на теплоснабжении

Як зменшити витрату теплової енергії

Економити на електриці і на теплі хоче багато хто, адже платежки приходять кожного разу все більше. Світло можна економити самостійно, але з теплом справи йдуть інакше. Для зменшення витрат мешканці багатоквартирних будинків повинні зробити свій дім енергоефективним.

Як зменшити витрату ресурсу?

Теплопостачання зазвичай найбільша витратна частина для мешканців багатоповерхівок серед усіх комунальних платежів. Економити можна, але не самостійно. Причин втрати тепла в окремих квартирах багато. При цьому управляти теплоподачей не завжди можливо. Часто виникають такі ситуації, коли мешканці одного і того ж будинку з однаковими по метражу квартирами платять різні суми за опалювання. Залежить це від багатьох чинників, у тому числі від стану різних систем і устаткування. Є наступні шляхи для економії:

  • У багатоповерхівках вигідно встановлювати лічильник на обігрів, який вестиме розрахунки для усього будинку.
  • У кожній квартирі можна змонтувати індивідуальний пункт подання тепла, який регулюватиме постачання залежно від погоди за вікном. Такий пристрій дає можливість економити до 25 відсотків від загальної суми комунальних платежів.
  • Як показує практика, тепловий пункт окупається вже за 2-3 опалювальні сезони.
  • Ще один спосіб зробити квартиру энергоэффективнее і комфортніше – утеплити зовні.

Індивідуальний тепловий пункт встановлювати досить вигідно, адже він бере від системи тільки необхідну кількість тепла. Жителі багатоповерхівки зможуть регулювати температуру самостійно. До того ж все буде чесно для кожної квартири, адже з таким устаткуванням градус тепла усередині приміщень від першого і до найвищого поверху буде однаковим.

Енергоефективність будівлі стане вищий, якщо зайнятися ремонтними роботами. потрібно замінити старі вікна, труби, системи. Завдяки таким заходам вийде економити на опалюванні щодня.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*