фото поставка электроэнергии в великобритании

Перебої в зеленій генерації

Погодні умови у Великобританії не дуже сприятливі для вироблення зеленої електроенергії. Відсутність вітру змушує запускати вугільні електричні станції. Це призводить до того, що вартість електроенергії виросте у декілька разів, особливо у великих містах.

Зелена генерація рухнула

У Великобританії постачання електроенергії з ВДЕ зараз під загрозою через відсутність вітру. Вугільні станції включають, але один мегават тепер обходиться більш ніж в п’ять тисяч доларів. Такі події можна назвати тимчасовим крахом зеленої генерації. Останнім часом в країні складається наступна ситуація:

  • потужність вітрових станцій складає приблизно 11-12 ГВт, а іноді падає і до одного гігавата;
  • уряд почав активно нарощувати вугільну і газову енергетику;
  • потужність газової енергетики за останні декілька днів виросла до трьох гігават;
  • така ситуація склалася у Великобританії перший раз за останні декілька років;
  • британський уряд вимушений покривати дефіцит вироблення електроенергії і обходиться це дуже дорого;
  • залучення вугільної галузі коштує недешево(рекордна сума по країні – 5,5 тисяч доларів за мегават).

Багато видань повідомляють про те, що в Німеччині також зараз безвітряна погода. Оптова вартість електрики в цій країні за останній час виросла приблизно в 2 рази(300 доларів за один мегават). З огляду на те, що Німеччина займається експортом цього ресурсу, його ціна росте і в довколишніх країнах.

Представники Фонду національної безпеки електроенергії відмічають істотні риски у сфері енергетики. Експерти вважають, що при п’ятдесяти відсотках вітрової електроенергії на балансі Великобританії могли б привести до повного колапсу енергетики в країні у разі безвітряної погоди. Тому уряду Англії не потрібно поспішати переходити на зелену енергетику повністю.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*