фото строение с солнечными батареями

Будівля Sun Rock заощадить нафту

Компанія MVRDV, яка знаходиться в Голландії, активно займається розвитком міст. У планах фахівців звести унікальну будову Sun Rock, на якій розташовуватиметься безліч сонячних батарей. Це дасть можливість економити на нафті.

Плани по будівництву

На офіційному сайті MVRDV з’явилася заява про те, як і коли будуватимуть Sun Rock. Представники компанії пояснили наступні моменти:

  • будівельні роботи почнуться в недалекому майбутньому і в результаті з’явиться будівля Sun Rock з сонячними батареями;
  • щороку будова зможе генерувати приблизно один мільйон кіловат під час чистої зеленої електрики;
  • енергії буде багато, тому її надлишок направлять в міські мережі для потреб населення;
  • старт проекту планується приблизно через два роки після завершення усіх підготовчих робіт.

Як же з’явилася ідея про зведення Sun Rock? Компанія Taipower(Тайвань) зробила замовлення такого проекту. Будівлю використовуватимуть як офісне. Його головна відмінна риса – наявність фасаду з сонячних батарей. Проте вікна і отвори для вентиляції також будуть присутніми, адже вони потрібні для вступу свіжого повітря і денного світла.

Sun Rock планується зробити округлої форми, щоб по максимуму поглинати і використати сонячні промені. На фасаді буде декілька складок, які виконують функцію кріплення сонячних панелей. Кут нахилу конструкцій зможуть відрегулювати на різних рівнях фасаду.

На будівлі Sun Rock розмістять 4 тисячі квадратних метрів панелей. Кількість енергії, яку генеруватимуть установки, приблизно дорівнює спалюванню 85 тонн нафти. Виходить, що сонячні панелі допоможуть економити дорогу сировину. З потреби MVRDV зможе змінити дизайн будівлі і додати відсоток вироблення зеленої електроенергії(приблизно до 1,7 мільйонів кіловат щорічно).

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*