фото утепление старых домов

300 мільярдів гривен заплановані на утеплення старих будинків

Старі приміщення використовують набагато більше теплової енергії. Пояснюється це застарілим утепленням, порушенням вентиляції, застарілими нормами будівельних робіт. Виникає надмірне і неефективне енергоспоживання. Підвищення плати за комуналку позначається на бюджеті українських сімей.

Основні положення Всеукраїнської програми термомодернизации

Енергоефективність у Україні впроваджують в різних сферах. На поточний рік бюджет Фонду енергоефективності склав 2,8 мільярда гривен, також додатково використовуються гроші партнерів. З 2018 року Фонд покриває 70 відсотків усіх витрат по заміні і реконструкції систем опалювання. Крім того за масштабною програмою Президента планується:

  • утеплити близько 180 тисяч багатоквартирних будинків і інших будівель;
  • витратити близько 300 мільярдів гривен;
  • понизити споживання газу на 30-40 відсотків;
  • термін реалізації – 7-10 років.

На 2022 рік у бюджеті країни закладені 30 мільярдів гривен на реконструкцію близько 5 тисяч приміщень. Експерти не згодні з виділеною сумою на перший етап роботи. Щоб зробити повну реновацію теплообеспечения треба як мінімум в 5 разів більше капіталовкладень.

На сьогодні гроші на модернізацію виділяють виключно для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їх приблизно 33 тисячі. Уряд планує спростити процедуру реєстрації ОСМД, щоб збільшити їх чисельність.
Фахівці побоюються, що спрощення може викликати створення фейковых організацій і нецільове використання фінансів. Є момент корупційних ризиків і непопулярності серед мешканців цього нововведення.

Ринок теплоізоляційних матеріалів постійно розширюється. При цьому підвищується рівень кваліфікації робітників. Враховуючи масштабність проекту і заплановані суми, вже цього року ми побачимо перші кроки в тепловій модернізації країни.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*