фото веерные отключения

Чи буде віялове відключення електроенергії?

Державна інспекція енергонагляду закликає усіх операторів розподільних систем не відключати електроенергію в період свят і за несприятливих погодних умов. Це спростовує усі чутки про віялове відключення електрики.

Вірогідність віялових відключень

Хоча зима цього року непередбачувана і часто балує українців високими температурами, чутки про віялові відключення електроенергії все ж періодично виникають з різних джерел. При цьому Госэнергонадзор просив усіх операторів розподілу електроенергії не виконувати ніякі ремонтні роботи. Таким чином, постачання електроенергії для населення в період новорічних свят не призупинялася. Виключенням могли стати аварійно-відновні роботи.

Госэнергонадзор також зробив важливу заяву для українців і завірив в наступному:

  • у разі непередбачених аварій на лініях електропередач, енергосистема країни зможе впоратися з навантаженням. Зараз є достатні резерви електроенергії на такі випадки.
  • Віялові відключення використовуватися не будуть, адже потужностей в українській системі енергетики вистачає для її коректного функціонування.
  • У грудні минулого року все ж був невеликий відсоток відключень енергії для населення. Це було пов’язано з нестандартними ремонтними роботами і підключеннями нових споживачів електрики. У січні поточного року проаналізують цей досвід і оцінять його доцільність.

Нещодавно у багатьох населених пунктах Київської області також відключали електрику. Уряд коментує цю ситуація і пояснює, що це сталося за ініціативою операторів розподільних систем, а ніяк не через дефіцит потужностей в державних структурах. За словами влади причин для паніки немає, і віялового відключення електроенергії в найближчому майбутньому не буде.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*