фото план повышения энергоэффективности

План уряду по енергоефективності

У кінці 2021 року в КМУ провели знакове засідання, на якому затвердили стратегію по розвитку енергоефективності. Цей документ складали Держенергоефективність і Міністерство енергетики.

Деталі масштабного плану

План заходів розроблений до 2030 року. Окрім цього, уряд намітив роботи по підвищенню енергозбереження на найближчі три роки. Секретаріат енергетичного співтовариства також брав активну участь в цих розробках. Мета плану – підвищувати енергоефективність на національному рівні відповідно до вже введених стандартів ЄС. Найважливіші пункти цієї стратегії :

  • Первинне використання електроенергії має бути не більше дев’яносто мільйонів тонн нафтового еквіваленту, а кінцеве – не більше п’ятдесяти тонн(таких показників важливо досягти через 8 років року). Якщо перевести цифри у відсотки, то первинне споживання знизиться на 19 відсотків, а кінцеве – приблизно на 18 відсотків.
  • Необхідно стимулювати підвищення енергоефективності як на підприємствах, так і в житлових будинках.
  • Ведення комерційного обліку усіх послуг в комунальній сфері;
  • Контроль використання природного газу, а також мінімізація втрат в мережах, по яких передається електроенергія.

Важливо відмітити, що уряд планує підвищувати енергоефективність на всіх стадіях використання електроенергії. Сюди відносяться генерація, транспортування і саме споживання ресурсу.

Україна вводить європейські методи, які дозволять нашій країні істотно понизити споживання електроенергії. Представники Держенергоефективності також вважають, що чітка постановка конкретних цілей дозволить правильно контролювати процес підвищення енергоефективності. Усі тенденції впровадження плану можна буде відстежувати і по ходу вносити корективи, якщо в цьому буде необхідність.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*