фото днестровская ГАЭС

Розвиток Дністровської ГАЕС

У кінці минулого року святкували день енергетика. Дністровська ГАЕС відмітила це свято по-особливому. Гідрогенеруюча компанія ввела в експлуатацію четвертий агрегат. Такі зміни допоможуть Україні добитися енергетичної стабільності.

Підвищення надійності енергосистеми країни

На Дністровській ГАЕС з’явилося більше 320 МВт додаткових потужностей, завдяки яким енергетична система стане стійкіша і на порядок надійніше. Електромонтаж на станції вже завершений, тому можна говорити про його результати:

  •  Загальна потужність одного з найбільших гідрогенеруючих об’єктів України досягає майже 1300 МВт. У насосному режимі ця цифра зростає до 1860 МВт.
  •  Проект по розвитку Дністровської ГАЕС припускає будівництво нових блоків. У результаті їх буде сім, а потужність усіх установок в сумі перевищить 2260 МВт.
  •  Після усіх оновлень і повного завершення електромонтажних робіт станція стане найбільшою в Європі. У світі вона займе шосту позицію.
  •  Введення 4-го агрегату дасть можливість понизити кількість пусків енергоблоків на теплових станціях. Це дозволить істотно заощадити запаси вугілля і газу.

Развитие Днестровской ГАЭС способствует также проведению мировой политики по декарбонизации. Активная работа гидроагрегатов снизит выбросы вредных веществ в окружающую среду.

Електростанція на річці Дністер використовує надлишок недорогої нічної електрики для здійснення закачування води насосами у водойми. Коли ж настає година пік, цей ресурс дозволяє збалансувати роботу атомних станцій.

Потрібно також відмітити, що велика частина устаткування для Дністровської ГАЕС виготовляється на українських заводах. Розвиток і будівництво нових блоків на гідрогенеруючій станції – це частина Енергостратегії країни. Досягти запланованих показників в цій сфері держава планує до 2035 року.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*