фото энергоснабжение зимой

Електропостачання взимку

Взимку минулого року уряд України не був готовий до кризи в енергетичній сфері. Тому планування споживання електрики не було раціональним. Цього року проблема посилилася, але тепер про неї знають заздалегідь і намагаються знайти правильний вихід з ситуації, що склалася.

Як впоратися з кризою?

Проблеми з постачанням електроенергії на початку зими 2021 року виникли із-за недостатнього запасу вугілля. Річ у тому, що теплові електростанції спалили велику кількість цього ресурсу у кінці осені 2020 року і істотно перевищили ліміт. Така ситуація сталася зважаючи на неправильне планування використання електрики. Зелена енергетика не впоралася з покладеним на неї завданням, адже продуктивність поновлюваних джерел енергії була нижча розрахованої раніше.

Міністерство енергетики вважає, що теплові станції цього місяця також не працюватимуть на повну потужність. Вони спалять близько 1,7 млн вугілля, а це дозволить виробити приблизно 1 мільярд кВтч. Електропостачання без збоїв буде можливим завдяки посиленій роботі АЕС. Окрім цього, є надія на хороші погодні умови і високий відсоток вироблення енергії завдяки ВИЄ.

Представники Міненерго розуміють суть назріваючої проблеми. Залишається тільки знайти додаткові джерела вироблення електроенергії, які допоможуть боротися з дефіцитом цього ресурсу.

Опалювальний сезон вдасться пройти без утруднень за деяких умов:

  •  постачання вугілля на теплові станції здійснюватиметься без збоїв;
  •  АЕС зможуть перевиконати план з мінімальною кількістю поломок;
  •  погодні умови стануть максимально сприятливими;
  •  імпорт електрики відбуватиметься на вигідних для нашої країни умовах.

Розрахунок споживання електроенергії цього року виглядає цілком реалістичним. Якщо жоден з чинників не підведе, то відключати світло цієї зими не будуть.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*