фото электросеть

Робота електромереж під час кризи

Стабільна робота електричних мереж зараз виявилася під загрозою практично в усіх європейських країнах. Початок зими змусив замислитися над цінами на електрику і обговорювати можливі труднощі в цій сфері.

Ринок енергетики

Останнім часом все частіше з’являються повідомлення від європейських ЗМІ про неминучі відключення електрики по усіх країнах. Із-за присутності цінового тиску деякі дрібні компанії-постачальники електроенергії були вимушені відмовитися від роботи на цьому ринку.

Експерти відмічають, що постачання електроенергії обходитиметься дорожче з кількох причин:

  •  Доступність газу істотно знизилася, адже холодні зими змусили багато країн використати більшу кількість цього цінного ресурсу.
  •  Коливання цін на електроенергію викликане кризою із-за пандемії коронавіруса. У зв’язку з цим виникло багато проблем, які швидко вирішити не вийде навіть розвиненим країнам.
  •  У всьому світі пропагується перехід на ВИЭ для скорочення рівня викидів вуглекислого газу. У зв’язку з цим частина потужностей почне нестримно зникати(вугільні, газові станції).

Уряд багатьох країн намагався понизити тиск вартості енергії, як на приватні, так і на комерційні підприємства шляхом надання субсидій, кредитів. Багато хто також практикував зниження оподаткування. Такі заходи лише частково допомогли, але загальна тенденція зростання цін на електроенергію в Європі залишилася незмінною.

Проекти по зниженню викидів вуглекислого газу в довкілля вимагають великих інвестицій з боку держави або приватних підприємств. У зв’язку з цим нещодавно відбулася конференція ООН в Шотландії. На ній обговорили подальший план декарбонізації і вплив нововведень на вартість електроенергії. Перехід на ВИЭ змінить багато сфер діяльності людини, адже електроенергія важлива для розвитку більшості проектів.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*