фото надувная электростанция

Електростанція з надувною основою

У Угорщині з’явилася нова сонячна електростанція, яка плаває по воді. Створювали такий проект професіонали з Німеччини з метою удосконалити конструкцію і зробити його доступнішим для споживачів.

Схожа на рибу

Німецька фірма Schlaich Bergermann Partner сконструювала плавучу станцію з сонячними панелями, аналог якої вже був встановлений в Німеччині. Станція по виду нагадує рибу фугу і про неї відоме наступне:

  •  загальна потужність панелей приблизно 50 кВт;
  •  плавуча станція зроблена з труб, довжина яких складає 40 м, а товщину 80 см;
  •  конструкцію потрібно надувати безпосередньо перед запуском на воду;
  •  сталевий каркас прикріпляється до надувних трубок і вже на ньому розташовуються сонячні батареї;
  •  на одній трубі розміщується 24 модулі.
  •  панелі з’єднуються між собою і утворюють невеликий цілісний острівець.

Транспортувати таку унікальну систему дуже зручно, оскільки труби можна компактно скласти, уся конструкція трохи важить. Перевезення можливе в звичайному транспортному контейнері.

Розробники також відмічають, що постачання електроенергії від такої СЭС буде якісніше і дешевше. За розрахунками надувна система захищає сонячні панелі від сильного вітру і впливу хвиль. Витягнута форма, яка так нагадує рибу, дозволяє гелиостанции балансувати на воді і повторювати деякі рухи водних хребетних.

На борту станції встановлять прилади, які будуть постійно мониторить швидкість вітру і поведінку хвиль. Це дозволить приймати рішення про те, чи потрібно сильніше накачувати трубки. Конструкція сама підключає роботу надувних модулів, якщо поступає сигнал про реальну загрозу.

Прототип конструкції уперше змонтували неподалік угорського заводу по виробництву мембран. Плавуча електростанція дістала назву Gömbhal, що в перекладі означає риба фугу.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*