фото повышение энергоэффективности

Стимул підвищувати енергоефективність

Підвищення енергоефективності дозволяє скоротити загальну суму витрат підприємств. Багато компаній не користуються цією можливістю, і на це є свої причини.

Що заважає знижувати енергоспоживання?

У Україні зараз працює близько 48 тисяч підприємств різної спрямованості. Разом вони споживають більше 30 відсотків електроенергії. Низька енергоефективність цих об’єктів призводить до щорічних втрат в розмірі біля одного мільярда доларів.

Експерти давно оцінили потенціал українських компаній і вважають, що вони можуть провести багато енергозбережних заходів найближчими роками. Існують деякі бар’єри на шляху до реалізації цих планів :

  •  дефіцит грошей, які потрібно виділити для ремонтних робіт;
  •  відсутність механізмів стимулювання і заохочень з боку держави;
  •  персонал не зацікавлений в підвищенні енергоефективності;
  •  керівництво компаній не має доступу до кваліфікованих послуг;
  •  неповна обізнаність про переваги енергозбережних проектів;
  •  відсутність досвіду.

Для визначення бар’єрів на шляху до зниження споживання енергії, було проведено опитування серед керівного корпусу 130 українських підприємств з різними сферами діяльності.

Новий закон про енергоефективність дозволить здолати деякі перешкоди, адже він припускає фінансову допомогу з боку держави, проведення енергоаудиту і інші заходи.

У Україні також є ряд об’єктів, які вже працюють над зниженням енергоспоживання. Їх стимулюють турбота про довкілля, наявність певних знань і навичок, можливість отримати фінансову підтримку, адміністративна відповідальність, вимоги законодавства.

Для швидкого ефекту держава повинна використати усі інструменти для стимулювання енергозбереження на тих об’єктах, які виявляють зацікавленість.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*