фото гибкие солнечные панели

Гнучкі сонячні панелі

У Нідерландах з’явився новий проект, який підтримує поновлювані джерела електроенергії. Зараз консорціум і дослідницький інститут вивчають можливості сонячних батарей, які переміщаються завдяки хвилям.

Гнучкі панелі

Незабаром постачання електроенергії у Нідерландах буде ще вигідніший, адже дослідники вже тестують нові гелиопанели. Що ж відомо про цей унікальний проект:

  •  Плавучі елементи встановили на озері Oostvoornse Meer, що розташовується поблизу промислової зони Маасвлакте.
  •  Досліджувати плавучу СЭС будуть до кінця літа наступного року. Донині потрібно вивчити генерацію енергії, спостерігати за тим, як поводитимуться плавучі панелі під час впливу сильних хвиль, вітру. Також планується дізнатися, чи буде рослинність озера(наприклад, водорості) згубно впливати на генерацію.
  • Нова споруда складається з сонячних панелей і поплавців, розміри яких складають 7 і 13 метрів. Потужність однієї батареї – 20 кВт.
  •  Система змонтована з гнучких матеріалів, які розробив консорціумом спеціально для цього проекту. Панелі і поплавці можуть видозмінюватися під впливом сили хвилі або вітру, а їх опір є мінімальним.

Фахівці розповідають, що установка такої гелиостанции на хвилях – дуже складний процес. Не так просто монтувати, а потім підтримувати фотоелементи у воді впродовж декількох років. Ціна на матеріал, який раніше застосовували для плавучих станцій, досить висока. Нова розробка за розрахунками учених обійдеться набагато дешевше. Крім того, витрата матеріалу буде значно менше. Залишилося тільки дочекатися результатів випробувань, підвести підсумки. Після цього планується побудувати таку пробну установку на Північному морі.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*