фото закон об энергоэффективности

Навіщо потрібний закон про енергоефективність

Не так давно в Україні був ухвалений закон про енергоефективність. Згідно з цим документом, деякі підприємства зобов’язані зменшити відсоток використання електроенергії. Якщо комусь не вдасться виконати ці вимоги, доведеться оплачувати штраф.

Переваги нововведень

Закон про енергоефективність дозволить не лише економити електроенергію, але і благотворно позначиться на стані довкілля. Кожне українське підприємство повинне понизити споживання електрики на 0,8 відсотків щорічно.
Експерти відмічають, що поява закону про енергоефективність пов’язана з будівництвом нового газопроводу в обхід нашої країни. Після введення його в експлуатацію, Україні доведеться добувати газ самостійно або придбавати в сусідніх країнах. Для підготовки до такої неприємної ситуації потрібно понизити відсоток використання електроенергії.

У житлових будинках досі прохолодно з кількох причин:

  •  погана ізоляція труб, по яких поставляється енергія тепла;
  •  старі будівлі з цеглини не утримують тепло;
  •  застаріле опалювальне і освітлювальне устаткування.

Для вирішення цих проблем потрібно модернізувати вуличне освітлення, а також поміняти лампочки у будинках, проводку, старі котли, труби. Багатоповерхові будинки треба активно утепляти і ставити в під’їздах нові вікна і двері. Усі ці заходи повинні здійснюватися в комплексі, а не разовий. Уряд розробить план, по якому енергоефективність підвищуватимуть у будинках і на підприємствах.

Будь-яка компанія, яка не виконуватиме розпорядження керівництва країни по проведенню енергоефективних заходів, буде покарана фінансово. Усі гроші, які вдасться заощадити найближчим часом, будуть спрямовані на наступну хвилю модернізації. Процеси по підвищенню енергоефективності на кожному підприємстві мають бути заплановані на найближчі три роки.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*