фото повышение энергоэффективности

Інвестиції в енергоефективність виростуть

Для досягнення кліматичної нейтральності через тридцять років потрібно прискорити процес підвищення енергоефективності. Тому вкладення в такі проекти повинні стати більше як мінімум в три рази.

Розрахунки МЕА

Міжнародне енергетичне агентство постійно проводить розрахунки розмірів інвестицій в енергоефективність. Із слів працівників цієї компанії, за поточний рік очікується приріст фінансування монтажних і ремонтних робіт на 20 відсотків. Темпи енергоефективних заходів істотно виросли в порівнянні з 2020 роком, коли пандемія привела до економічної кризи. Проте, на думку експертів МЭА, це все-таки недостатньо для виконання глобальних завдань :

  •  Інвестиції в енергоефективні заходи треба підвищити приблизно в три рази. Статися це повинно в найближчі 10 років.
  •  При регулярному фінансуванні і виконанні усіх необхідних робіт в строк буде досягнута кліматична нейтральність вже до 2050 року.
  •  Потреби всього світу в електроенергії постійно ростуть, а підвищення енергоефективності дасть можливість зробити енергоресурс не лише дешевше, але і за допомогою екологічних методів.

Представники МЕА вважають, що ефективне коректне використання усіх світових ресурсів дозволить спочатку зменшити, а потім повністю позбавитися від шкідливих викидів в довкілля. Такі дії допоможуть надалі запобігти негативним змінам в кліматі. Окрім цього, процес підвищення енергоефективності спричинить створення мільйонів нових робочих місць. Так, з впровадженням усіх енергоефективних проектів вже через 7-8 років вакансій стане набагато більше(приблизно на 4 мільйони). Також МЕА відмічає, що найголовніший плюс розвитку цього напряму – зниження розмірів комунальних послуг.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*