фото трибоэлектрическая ткань

Трибоэлектрическая тканина

Учені активно працюють над впровадженнями нових технологій і пристроїв, які приноситимуть користь і вигоду. Нещодавно в одному з наукових журналів з’явилася публікація про трибоэлектрической тканину.

Енергія від руху тіла

Нову унікальну тканину створили на основі трибоэлектрических наногенераторів. Така розробка грунтується на ефекті статичної електрики, яка з’являється на тканинах після їх активного тертя об якийсь предмет. Трибоэлектрические наногенератори – перспективні облаштування джерел струму. У них є важлива перевага перед звичними батарейками – в регулярній заміні таких деталей немає необхідності.

Можливо, в майбутньому постачання електроенергією відбуватиметься за допомогою трибоэлектрических тканин. А доки відомі наступні факти:

  •  електроенергія генерується від постійних рухів тіла;
  •  проникність і еластичність одягу з будь-якої тканини при цьому не порушуються;
  •  на цьому етапі за цією технологією можна заряджати ліхтарі невеликої потужності і калькулятори;
  •  надалі учені планують розширити можливості тканин, щоб заряджати будь-які гаджети;
  •  наногенератори – компактні і легкі, тому людина не відчуває їх присутність на своєму тілі.

Розробники одного з китайських університетів змогли створити цілісне волокно з трибоэлектрических генераторів, яке легко поєднувати із звичайними матеріалами. Технологія припускає наявність двох шарів : нейлон і поливинилиденфторид. Обоє вони покриті дротами срібного кольору, які посилені полістиролом. Людина, яка носить такий одяг, за допомогою бігу або звичайної ходьби допомагає пристроям перетворювати механічну енергію в електрику. Речі з наногенераторами візуально, по складу і властивостям практично не відрізнятимуться від звичайних, тому носити її буде цілком комфортно.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*