фото реформа рынка электроэнергии

Реформа ринку електроенергії

Не так давно в Люксембурзі пройшла нарада міністрів енергетики, яку зібрали в екстреному порядку. На нараді обговорили зміни на світовому ринку електроенергії.

Існування енергетичної кризи

Декілька країн, лідери Європейського союзу, виступили проти нововведень на ринку енергетики. Представники урядів цих держав зайняли таку позицію через кризу в цій сфері діяльності. Висувалися наступні аргументи:

  •  дефіцит грошових коштів в обороті ринку електроенергії впливає на розвиток бізнесу;
  •  енергоносії дорожчатимуть приблизно до весни наступного року, тому для відвертання згубних наслідків потрібно вживати заходи вже зараз;
  •  планується здійснювати відстрочення платежів по рахунках і скоротити відсоток оподаткування.

Не усі країни вважають, що вплив кризи на ринок електроенергії буде тривалим. Наприклад, представники Франції і Іспанії хочуть вводити серйозні реформи вже цього року. Але низка країн таких як Австрія, Німеччина, Данія, Латвія, Нідерланди, не підтримують це рішення. Вони вважають, що постачання електроенергії відбуватиметься за звичними цінами. Також на думку країн-супротивників реформ зараз ринок енергетики – прозорий і конкурентоздатний.

Ціни на енергію істотно виросли, оскільки світовий попит постійно збільшується. Нарада міністрів енергетики дала зрозуміти, що не усі країни готові визнати кризу і починати боротися з ним. У цій коаліції беруть участь 27 країн Європейського союзу, для яких доки скрутно організувати загальний план дій.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*