фото экономия на тепле

Хочете заощадити на теплі? Ставте лічильник

Комунальні послуги на опалювання дорожчають з кожним роком, тому українці намагаються знайти способи, як економити. Так, установка лічильників може врятувати ситуацію. Проте є нюанси. Установка лічильників можлива, але не в усіх житлових будовах. Експерти стверджують, що прилади можна встановлювати, але тільки у будинках з горизонтальною розводкою опалювальних труб. Але таких будинків дуже мало.

Що радять фахівці

Є ще один спосіб – це устаткування розподільного вузла теплової енергії. При цьому не треба переробляти усю систему – потрібно підключити відповідні прилади. Для цього роблять обвід, паралельний прямій ділянці трубопроводу, із замочною або регулюючою трубопровідною арматурою. Вартість таких робіт складає приблизно шість-сім тисяч гривен. Проте це устаткування істотно знижує оплату для усіх мешканців багатоквартирного будинку.

Порядок установки приладів наступний:

  •  Звернутися в організацію, яка займається будівництвом і має дозвіл на роботи середньої і високої небезпеки.
  •  Підрядник надасть укладення про технічну можливість установки лічильника.
  •  Вибрати тип лічильника.
  •  Написати заяву в організацію, яка має ліцензію на установку лічильників.
  •  Звернутися до постачальника послуг, який огляне, зареєструє, опломбує лічильник, щоб на основі його свідчень здійснювалися нарахування.

Експерти також згадали, що оплата цих дії відбувається за рахунок споживачів. Але для власників ОСББ є компенсація вартості усіх робіт за програмою Енергобудинок.

Помітимо, що ці дії вигідні тільки для багатоповерхових будинків. Для невеликих житлових будинків(наприклад, хрущовок) можна обмежитися установкою терморегулятора і облаштування розподілу.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*