фото изменения в планировании городов

Фахівці вже планують Місто Мрії

Європа вже давно проектує забудову міст, роблячи більший акцент на потреби і комфорт життя, чим на квадратні метри. Європа готується до перенаселення, яке прогнозують на двадцять п’ятий рік. Прискорена урбанізація і глобальна міграція в Європу свідчить про те, що діяти треба вже зараз. У зв’язку з цим фахівці ООН розробили програму розвитку населених пунктів, в якій вирішуються завдання підвищення культурних, економічних, технологічних стандартів. Оцінка результатів відбувається за такими критеріями як місце, люди, добробут.

Що хочуть змінити в плануванні міст

Напрям, вибраний ООН, – це створення такого населеного пункту, де не буде розділення по расових, етнічних чинниках і все буде спрямовано на комунікацію і безпеку. Будуть враховані такі вимоги:

  •  планування місця будови з урахуванням екології;
  •  зниження забруднення повітря в містах;
  •  мінімізація відходів;
  •  застосування поновлюваних ресурсів;
  •  оптимізація систем міста, впровадження інновацій;
  •  підвищення енергоефективності;
  •  використання архітектурних рішень з урахуванням потреб жителів.

На сьогодні недостатньо встановити дитячий ігровий майданчик або лавку. Інноваційна інфраструктура міст повинна принести різним за типом життя людям комфорт, зручності.

Україну теж чекають зміни і перепланування міст. Вже зараз будівельні нормативи міняються, їх приводять у відповідність до Європейських. Хоча не усі забудовники чітко виконують прийняті норми, все ж зміни вже відчутні. Містобудівники міняють своє мислення у бік креативу, озеленення. Вони пропонують нові планування забудови, прогнозуючи потреби населення на 10 років вперед. Людям подобається поєднання архітектури і зелених ландшафтів, велодоріжки і зони для пішоходів, дитячі майданчики і магазини на нижніх поверхах. Усе це дає відчуття комфорту і безпечного життя.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*