фото зеленая энергетика в украине

“Зелений перехід” України вже близько

У Україні плануються зміни у сфері енергетики. Кабмін заговорив про те, що до кінця поточного місяця зможе представити проект “зеленої” трансформації нашої країни.

Як пройде “зелений перехід”

Енергетичний сектор України незабаром вчинить масштабну зелену трансформацію. З цією метою уряд вже почав готувати новий проект і відповідну документацію. На стадії розробки в даний момент знаходяться:

  • Стратегія енергетики. Цією частиною проекту займається консалтингова фірма KPMG. Підготовка повинна зайняти не менше дев’яти місяців. За цей період швидше за все з’являться майбутні моделі ринку, проекти їх балансування. Фахівці KPMG також спрогнозують постачання електроенергії і її споживання.
  • Стратегія водню. Проект довірили розробляти консалтинговому агентству Roland Berger, і він вже практично готовий.
  • Розвиток поновлюваних джерел електроенергії. Документацію по цій гілці проекту вже розробляє Кабмін.

Уряд України відмічає, що усі частини нової “зеленої” стратегії будуть повністю завершені і офіційно представлені до кінця жовтня. У рамках проекту буде також заявлено про фінансову сторону і об’єм вживаних ресурсів. Такой “зелений” перехід пов’язаний і з тим, що Україні потрібно понизити викиди парникових газів на 65 відсотків вже до 2030 року(порівняно з 1990 роком). За прогнозами кліматичну нейтральність наша країна повинна досягти до 2060 року. Ці умови регламентує Паризька угода.

Нові “зелені” проекти, які так активно розробляє Кабмін, стануть важливими частинами загального енергетичного плану нашого уряду. Зелена трансформація повинна статися найближчими роками. Тоді можна буде комфортно і вигідно використати електроенергію і при цьому потурбуватися про довкілля.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*