фото зеленая энергия в украине

Україна стає частиною проекту CWP Europe

Європейський департамент міжнародної організації CWP Global придбав берегову вітрову установку в Білозерському районі Херсонської області потужністю 73 мегават. Це буде перша інвестиція компанії такого масштабу на ринку України.

Потенційна привабливість української «зеленої» енергії

Зміна власників ТОВ «Придніпровські лани» сталася ще 19 липня 2021 року. Тепер ця компанія належить «СІ Дабл’ю ПІ ЮРОП С.А.Р.Л», чий внесок в статутний капітал склав 20,03 мільйона гривень. До переходу права власності до цієї компанії, ТОВ «Придніпровські лани» належала бельгійської компанії ВАТ «ГРІНВОРКС ХОЛДІНГ».

Представники компанії CWP Global на своєму сайті повідомляли, що український ветропроект ще перебуває в процесі розробки, і електромонтажні роботи по ньому почнуться тільки в 2023 році. При цьому загальний обсяг інвестицій складе 76 мільйонів євро і створиться 360 нових робочих місць.

При виборі України як країни для розміщення інвестицій CWP Global керувалася наступними пунктами:

  • вироблення поновлюваних джерел енергії в Україні має зрости в найближчі роки з 4% в 2015 року до 25%;
  • унікальне територіальне розташування України;
  • висока якість відновлюваних енергоресурсів.

Все це робить Україну потенційно привабливою для міжнародного інвестора. В результаті наша країна може стати великим виробником і експортером екологічно чистої електричної енергії, а також «зеленого» водню. Цей напрямок актуально для країн ЄС, які ведуть активну політику декарбонізації.

Європейський департамент міжнародної кампанії CWP Global, яка активно розвиває ринок відновлювальних джерел енергії в Південно-Східній Європі і Австралії, виходить тепер на ринок України. Наша країна отримала шанс стати предметом інвестицій міжнародних енергетичних компаній, зацікавлених у розвитку «зелених» технологій.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*