фото рост цен на поставку электроэнергии

Затихлий вітер впливає на ситуацію в Європі

За повідомленнями авторитетного видавництва, в провідних країнах Європи спостерігається небувале зростання цін на електроенергію. Уже зараз вартість електрики досягла рекордних показників за останні кілька десятків років. Експерти пов’язують цю ситуацію зі зниженням поставок природного газу, конкуренцією між постачальниками і зменшенням інтенсивності вітру, без якого неможлива генерація енергії від цього джерела.

Зростання оптових цін на електроенергію

За останніми даними, на території Німеччини оптова поставка електроенергії зросла в ціні майже в 2 рази, в порівнянні з початком року, і досягла 9 євро / МВт. Тим часом у Великобританії ситуація також загострюється. Так, середня закупівля електроенергії у станцій обходиться в 4000 стерлінгів / МВт (ціна коливається в межах 3700-5000 стерлінгів / МВт). Причому підвищені показники закупівельної ціни спостерігаються і серед тих вугільних енергоблоків, які раніше готувалися до закриття.

Фахівці відзначають, що головними причинами зростання цін оптових поставок електричної енергії є:

  •  зменшення поставок природного газу з РФ;
  •  максимально низький за останні роки рівень наповнення ПСГ в Європі (підземних газосховищ);
  •  посилилася конкуренція в азіатських країнах за поставки газу.

Ситуацію посилює і встановившаяся в Європі погода. Останнім часом вітер забезпечує тільки близько 5% генерації електроенергії. Тоді як середній показник в рік зазвичай досягає 18%. Таким чином, стає зрозумілим, що рекордне зростання цін на електрику викликане не стільки зростанням споживання, скільки ситуацією, що склалася на ринку.

В цей же час, ф’ючерс за жовтень на газ на хабі Title Transfer Facility в Нідерландах вже подолав показник в $ 700 за одну тис. Кубічного метра і досяг ціни $ 760. Тим самим було подолано відразу кілька історичних оцінок.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*