фото утепление дома

Утеплення будинку: з чого треба починати?

Регулярне підвищення тарифів і непідйомні платежі за опалення змушують багатьох українців задуматися над модернізацією своїх квартир. Особливо тих, які розташовані в старих будинках. Підвищити енергоефективність і позбутися від гігантських втрат тепла в порожнечу під час опалювального сезону допоможе утеплення будинку.

Способи вирішення проблеми

У гонитві за збереженням тепла більшість жителів України вдаються до локального рішенням – міняють вікна на пластикові, теплоизолируют зовнішні стіни будинку в області розташування своєї квартири. До найпоширеніших матеріалами для утеплення відносяться:

  •  пінополістирол – легкий, але горючий матеріал;
  •  мінеральна вата (скловата) – важка, але вогнетривка, з високою звукоізоляцією, її легко монтувати.

Такий підхід дозволяє знизити втрати тепла, але не зменшує платіжки (звичайно, якщо не варто автономне опалення). Крім того, багато експертів запевняють, що з клаптиків утеплення призводить з часом до руйнування всієї будівлі, а також підвищує вологість в приміщенні і, як наслідок, ризик розвитку грибка.

Утеплення вважається ефективним тільки при комплексній модернізації будинку. Вона складається з двох ключових аспектів, які є необхідним мінімумом:

  1.  Установка системи індивідуального теплового пункту, який буде регулювати інтенсивність тепла.
  2.  Утеплення огороджувальних конструкцій будинку, а також вентиляції, підвалу, труб, даху та інших об’єктів, які входять до складу споруди.

Останній спосіб підвищення енергоефективності житлового будинку дає можливість не тільки економити на комунальних платежах, а й позбавить будинок від сезонних температурних розширень, а значить, значно подовжить термін його експлуатації.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*