фото ходьба по деревянным полам

Новий альтернативний спосіб вироблення енергії

Нещодавно вчені ETH Zürich Швейцарії (вища технічна школа міста Цюріх) розробили нову технологію, завдяки якій з’явився ще один спосіб отримання електрики. Для вироблення енергії, якої достатньо для роботи світлодіодної лампи, людині потрібно просто ходити по підлозі, виготовленої з дерева.

Ходьба по дерев’яним полам: суть відкриття

Основою для нового відкриття виступив трибоелектричний ефект – процес вироблення електричного заряду під час тертя поверхонь різних матеріалів. У процесі досліджень група вчених виявила, що властивості дерева, нейтрального в стандартних умовах з точки зору трибоелектричного ефекту, можуть змінюватися. Досить включити до складу допоміжні матеріали. Так, вчені проводили досліди з використанням:

  •  кремнію, доданого в панель з дерева;
  •  з’єднань, які містять органічні молекули;
  •  іонів перехідного металу.

Така структура дозволила отримати електричний заряд, потужність якого в 80 разів вище за показник звичайного дерева.

Щоб підтвердити гіпотезу, були виготовили невеликі дерев’яні зразки (2х3,5 см), до яких підключали електроди. Експеримент показав, що механічних зусиль в 50 Н буде досить для формування напруги в 24,3 В. Габаритні панелі, розмір яких сягав формату паперових аркушів А4, вже дозволять живити світлодіодні лампи або невеликі домашні електронні прилади (наприклад, калькулятор).

На даний момент вчені займаються роботами по адаптації технології для масового виробництва, які дозволять знизити витрати на споживання електроенергії. Крім того, важливим питанням залишається зниження потенційного впливу відкриття на екологію.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*