фото спецмаркировка бытовой техники

Україна слідує законодавству ЄС

Згідно з рішенням, яке прийняв Кабінет Міністрів на засіданні 1 вересня, з нового року буде впроваджена система енергетичного маркування електроприладів. Нові вимоги торкнуться побутових приладів, випущених в обіг з 1 січня 2022 року. Вони будуть спрямовані на підвищення рівня інформування споживачів. Таке рішення влади пояснюється зобов’язаннями, які Україна взяла на себе відповідно до угоди з ЄС.

Спецмаркіровка побутової техніки та електроніки

Згідно з новими правилами, зміни торкнуться не тільки самого маркування, а й екодизайну таких побутових приладів, як холодильники, посудомийні, пральні та сушильні машини, телевізори, кондиціонери, електролампи і світильники.

Так, енергоефективність електроніки буде позначатися буквами від А до G, де:

  •  клас А – найвища енергоефективність;
  •  G – найнижча.

Такий підхід дозволить покупцям не тільки істотно скоротити рахунки за електроенергію, вибравши більш економну модель, але і знизити викиди парникових газів (вуглецевий слід). Крім того, нові електронні енергетичні етикетки підвищать права споживачів у разі ремонту приладів та посилять циркулярну економіку.

Нові правила стосуються також товарів, які реалізуються в онлайн-магазинах. Причому маркування з класом енергоефективності повинна буде відображатися з цінником пристроїв.

За запевненням чиновників, підписання нового документа буде вигідним і для українських виробників техніки, так як рівною зробить права українських виробників з іноземними. Тим більше, що ціноутворення постанову стосуватися не буде.

На території країн Європи нові вимоги для маркування побутових приладів вступили в силу з початку весни поточного року.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*