фото строительство новых блоков АЭС

В Україні побудують п’ять нових блоків АЕС

Енергоатом підписав вигідний меморандум, за яким в Україні з’являться п’ять нових блоків на атомних електростанціях. Енергоатому вдалося домовиться з американською фірмою про використання технології під назвою AP1000. Вона затребувана в країнах Європи і Азії, адже є ліцензованою (затверджена американською Комісією з ядерного регулювання).

Реалізація меморандуму

Президент України зробив важливу заяву про підписання меморандуму між Енергоатомом і іноземною компанією. Про що ж свідчить цей документ:

  •  Незабаром почнуться строительные работы на території нашої країни. У планах спорудити п’ять блоків АЕС.
  •  Вартість такого масштабного проекту оцінюється в 30 мільярдів доларів.
  •  Електромонтаж почнеться на Хмельницькій АЕС. Надалі буде застосовуватися така ж технологія будівництва на інших атомних станціях.
  •  Меморандум передбачає застосування інноваційної технології, яку розробила компанією Westinghouse Electric.
  •  Потужність майбутнього реактора на Хмельницькій АЕС складе 1,1 ГВт.

Президент Westinghouse Electric повідомив, що їх компанія пишається новою співпрацею. Вони будуть намагатися підтримувати український парк атомних електростанцій порадами і послугами. Підписання меморандуму стане ще однією важливою сходинкою України на шляху до безвуглеводної енергетики.

Уряд нашої країни вважає, що використання американської технології в будівництві енергоблоків, дасть можливість заощадити значні кошти. Сам монтаж блоків буде відбуватися швидше і дешевше. Крім цього, технологія AP1000 дозволить кожному з блоків АЕС працювати безпечно і максимально надійно. Вони будуть більш екологічно чистими, що дасть можливість піклуватися про збереження навколишнього середовища.

Енергоблоки, які будували за такою ж технологією в інших країнах, вже показують хороші результати роботи. Це дає надію і нашим станціям в майбутньому оцінити всі плюси співпраці з Westinghouse Electric.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*