фото полтавский политех

Модернізація Полтавської політехніки

Європейський інвестиційний банк виділить кошти для великого ВНЗ в Полтаві. За ці гроші зроблять ремонт в шістнадцяти корпусах і деяких гуртожитках.

Умови модернізації

У нашій країні існує проект під назвою “Вища освіта України”. В рамках його реалізації був підписаний договір між європейським банком і шістьма українськими університетами. Цей контракт передбачає отримання кредитних коштів на модернізацію вищих навчальних закладів. Гроші будуть витрачені на енергоаудит, проектування, технічні проекти і самі будівельні роботи.

Серед шести ВНЗ і Полтавська політехніка, яка отримає суму понад 7 мільйонів євро на всі заходи по підвищенню енергоефективності будівель. Стали відомі подробиці підготовки і впровадження нових проектів в цьому університеті:

  •  Перші кроки представники Полтавської політехніки зробили ще в 2013 році. В цей час аудит вісімнадцяти будинків (корпуси та гуртожитки) провела австрійська фірма.
  •  Складено енергетичні паспорти, в яких міститься інформація з приводу всіх необхідних робіт (утеплення, заміна вікон, ремонт дахів, модернізація систем комунікації).
  •  Представники Полтавської політехніки розраховують на суму 7,3 мільйона євро, але точна цифра буде розрахована пізніше з урахуванням всіх проектів і їх масштабів.
  • Кредит будуть погашати за рахунок державного бюджету поступово.
  • Всі роботи по модернізації корпусів і гуртожитків завершаться протягом найближчих чотирьох-п’яти років.

Університету належить самостійно реалізовувати задумані проекти. З боку уряду України буде надана лише технічна та експертна допомога. У планах Полтавської політехніки відремонтувати 16 корпусів, але кількість будівель буде визначено після останніх обстежень. Експерти приїдуть в місто в серпні, тоді і завершаться підготовчі роботи по модернізації ВНЗ.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*