фото цены на электричество

Ціни на електроенергію поки не підвищуватимуть

Уряд України зробить обов’язковим компенсацію різниці у вартості електрики для населення. У цьому процесі візьмуть участь “Енергоатом” і “Укргідроенерго”.

Дешеву електрику

Незалежні постачальники електроенергії незабаром продаватимуть її на населенню, за фіксованою ціною, а різницю між більш високою ринковою ціною і тарифом для населення їм будуть компенсувати. Відбуватиметься це через державне підприємство “Гарантований покупець”. Також оператори систем розподілу будуть зобов’язані викуповувати у “Енергоатома” частину електрики, яка піде на витрати технологічного характеру.

Нові правила були викладені в постанові під номером 859. Така модель поставки електроенергії почне працювати вже з жовтня поточного року. Тому до середини вересня всі постачальники електрики зобов’язані підписати договори з “Гарантованим покупцем”. Укргідроенерго дає зобов’язання перерахувати кошти, які підуть на доступну електроенергію для населення України.

Зміни, які планує ввести КМУ, не торкнуться деяких сфер і об’єктів. Вони будуть отримувати електроенергію за фіксованою вартістю 1,68 грн за кВт / год. До пільговиків відносяться:

  •  колективні побутові споживачі;
  •  гуртожитку, які перераховують гроші за електрику за показаннями загального лічильника;
  •  освітлення дворів, сходових майданчиків, технічних приміщень в багатоповерхових житлових будинках;
  •  робота насосів і освітлювальних приладів на дачних ділянках, в гаражах, кооперативах;
  •  релігійні установи та їх побутові потреби;
  •  деякі юридичні особи.

Споживачі, яким досить менш 250 кВт / год щомісяця, будуть платити за все 1,44 грн за один кіловат. Торкнуться зміни і власників двофазних і трифазних лічильників. Для них вартість електроенергії буде змінюватися в залежності від виду лічильника і часу доби.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*