фото уз выплатит долг донбасэнерго

Укрзалізниця виплатить борг Донбасенерго

Суд не задовольнив скаргу АТ «Укрзалізниця» (УЗ). Рішення про стягнення з УЗ боргу понад 70 мільйонів гривень на користь ПАТ «Донбасенерго», яке було прийнято на початку 2021 року залишилося в силі.

Справа «Укрзалізниця проти Донбасенерго»

З 2015 року Укрзалізниця стала правонаступником майна, прав та обов’язків підприємства Донецька залізниця (ДЗ). Борги, що залишилися у ДЗ під час роботи на окупованих територіях, стали причиною ряду судових розглядів між учасниками енергоринку:

  • У період з травня 2016 по лютий 2017 Донбасенерго поставило ДЗ (на неконтрольованої території) електроенергію для залізничного транспорту обсягом близько 58 тисяч кВт / год на суму понад 70 мільйонів гривень.
  • Донбасенерго виставило позов до Укрзалізниці, заявляючи, що ДЗ не виконала фінансові умови договору, так як отримувала електроенергію і використовувала за призначенням, проте не оплачувала її.
  • Донбасенерго надає документи, що підтверджують поставку електрики на непідконтрольну територію з середини II кварталу 2016 з I квартал 2017.
  • Позов Донбасенерго на початку 2021 був задоволений.
  • Укрзалізниця подала апеляцію, де постачання електроенергії для ДЗ названа недоведеною, а кількість споживання – непідтвердженими.
  • Апеляційний суд в результаті перевірки прийшов до висновку, що поставка електроенергії в електричні мережі ДП «Донецька залізниця» повністю доведена.

Прийнято рішення про стягнення з АТ «Укрзалізниця» понад 70 мільйони гривень на користь Донбасенерго.

Також відзначено, що протягом зазначеного періоду Донецька залізниця функціонувала на непідконтрольній території, отримуючи електроенергію, вироблену, на цій же території. Вартість електрики не була оплачена, тому Укрзалізниця отримала в спадок заборгованість.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*