фото птицы загрязняют фотоэлементы в южной корее

Роботі сонячної станції в море заважають птиці

Непередбачена проблема виникла у влади Південної Кореї при проведенні електромонтажних робіт на найбільшій СЕС в світі. Мільйони птахів регулярно забруднюють фотоелементи, які встановлені на сонячній фермі в районі дамби Семангим. Продуктивність енергоустановки опинилася під питанням.

У чому полягає проблема

У цьому районі проходять шляхи міграції величезного числа пернатих. Утворилися острова з сонячних панелей привернули їхню увагу. Залишаються відходи життєдіяльності після перебування птахів закривають фотоелементи від сонячного світла. Це істотно знижує продуктивність сонячної електростанції. В ході досліджень також з’ясувалося, що пташині екскременти призводять до локальних перегрівів фотоелектричних панелей.

Якщо раніше експерти були впевнені, що забруднення змиють дощі, то на практиці виявилося, що це не так. Застосовувати хімічні засоби, які розчинять нечистоти, категорично не рекомендується. Вони пошкоджують антибліковий шар, що покриває конструкції.

Таким чином величезну сонячну електростанцію потрібно постійно очищати, але яким чином це організувати, поки невідомо. Багато держав зацікавилися проблемою Південнокорейської СЕС і в даний момент знаходяться в пошуках способу не допустити птахів на елементи конструкцій сонячної ферми. Пропонуються різні інноваційні рішення:

  • відстрілювати лазерами,
  • генерувати звук, що відлякує птахів;
  • натягувати сітку, яка не дасть пернатим приземлитися.

Основна місія СЕС – збереження і підтримання природної екосистеми планети. Але птахів доводиться силою видворяти зі звичного їм середовища проживання. При цьому експерти поки що не розробили жодної ефективної концепції, яка вирішить цю проблему.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*