фото проблемы на рынке электроэнергии

Реформа ринку електроенергії: надії та реалії

Минуло два роки після реформи ринку електроенергії для бізнесу. На жаль, мало хто споживачі оцінили інновації, так як надія на вільний вибір постачальника електроенергії розбився об барикади монополістів. Оператори систем розподілу (ВСР) монопольно утримують бізнеспотребітелей за допомогою адміністративного тиску.

Що відбувається в реальному житті?

Часто при спробі змінити підрядника споживач отримує повідомлення від ВСР про відключення або штраф. При цьому висуваються різні причини:

  • заборгованість, хоча в більшості випадків вона поточна;
  • невідповідність заявленої потужності і фактичного споживання;
  • штраф за дострокове розірвання договору.

Більшість одержувачів послуг під таким тиском приймає рішення залишитися зі старим постачальником. Таким чином ринок поставки електроенергії в даних умовах не може називатися відкритим і вільним. Дія монопольних компаній зводять на нуль всі переваги проведеної реформи:

  • право на вільний вибір постачальника;
  • рівні умови для всіх учасників ринку;
  • свобода ефективного розподілу ресурсів.

На поточний момент до 70% бізнескліентов знаходяться в залежності від погоджень з ВСР. Вони бояться перейти в іншу компанію, так як оператор має суттєві важелі тиску.

Досвід ринку газу

Деякий час назад такі умови спостерігалися на ринку газорозподілу для непобутових споживачів. Проте, не дивлячись на багаторічний тиск, облгази отримали відтік клієнтів до незалежних постачальників.

На даний момент велика частина облгазів прийшла до висновку, що ставлення до клієнтів треба змінити, інакше це позначається на прибутку. Провели ряд заходів, і багато облгазів стали вести бізнес прозоро і конкурентно. Споживачі отримали можливість свободи вибору найбільш раціональних сервісів і пропозицій.

Особливо важливо домогтися успіхів на енергоринку для бізнесу напередодні відкриття ринку електроенергії для побутових споживачів. Боротьба за покупця повинна відбуватися зручними сервісами і вигідними цінами, а не примусовим утриманням.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*