фото ветровая электростанция

Підсумки півріччя для української вітрової енергетики

У цьому році Уряд України має прийняти рішення, від якого залежить доля національного сектора ВДЕ. Є два варіанти: залишити все як є, то є далі підтримувати розвиток традиційних джерел енергії, або внести кардинальні зміни в енергетичну парадигму країни, профінансувавши альтернативні способи видобутку електрики. Останнє є запорукою екологічно чистого майбутнього. Який же буде вибір?

Що зроблено за півроку?

Сектор вітрової енергетики має всі шанси на плідний розвиток. Інвестори готові скоротити «зелений» тариф і зменшити свої доходи, а також намагаються домовитися з Урядом України, відкладаючи скарги в міжнародні організації. Деякі з них і далі продовжують інвестувати в Україну, незважаючи на ризики. Вони сподіваються на виконання зобов’язань перед ними. Так, в першій половині року заробили 73 нових вітротурбіни загальною потужністю 278,4 МВт на трьох ВЕС:

  1. Дністровської в Одеській області загальною потужністю 40 МВт.
  2. Запорізькій в Запорізькій області потужністю 98 МВт.
  3. Сиваської в Херсонській області – 140,4 МВт.

Вітроенергетика робить значний внесок в ОЕ України. Тільки за 6 місяців вітрові станції забезпечили електрикою понад півмільйона українських домогосподарств із середньомісячним показником
споживання електроенергії в 500 кВт•ч. Лідируючі позиції в цій галузі і далі займають Запорізька, Херсонська та Миколаївська області.

Ці показники демонструють перспективність України з точки зору вітроенергетичного потенціалу. І тут все ж варто прийняти непросте рішення: або країна робить ставку на альтернативні джерела енергії, або і далі уповільнює розвиток «зеленої» генерації за допомогою нелогічних політичних рішень і законодавчих змін. В кінці 2021 побачимо, який же буде вибір.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*