фото энергетический переход украины

Енергетичний перехід України: чи допоможе Німеччина?

Берлін офіційно заявив про готовність допомогти Україні здійснити енергетичний перехід. Це дозволить не тільки збільшити енергоефективність, але і значно знизить залежність держави від енергопостачань з Росії.

Який саме підтримки чекати?

Партнерство Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Німеччина передбачає створення платформи для зміни енергетичних технологій і переходу на інші джерела енергії в країнах, що розвиваються. У рамки цієї програми входять країни Центральної та Східної Європи, в тому числі і Україна. Це засвідчено Спільною декларацією «На підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей».

Енергетичний перехід посприяє:

  1. Позитивним змінам клімату.
  2. Підвищить енергетичну безпеку в Європі.
  3. Зменшить попит на російську енергію.

Одна зі сфер, якій планує зайнятися Німеччина – це створення і управління Зеленим фондом. Разом з США ця європейська країна пообіцяла, що буде сприяти і всіляко підтримувати інвестиції в фонд. І почне ФРН з себе, зробивши перший внесок розміром в 175 мільйонів євро. Сполучені Штати, у свою чергу, пропонують технічну підтримку і політичну допомогу, які стануть істотним доповненням до вже діючих програм розвитку альтернативних джерел енергії та ринкової інтеграції.

Крім того, Німеччина вирішила запустити Пакет стійкості України, а також пообіцяла приєднати Україну до зусиль по зміцненню кібернетичного потенціалу і посприяти оновленню і поліпшенню української ГТС.

Всі описані дії дозволять зберегти реверсні потоки газу в країну і захистити її від можливих спроб Російської Федерації скоротити поставки палива.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*