фото на электростанциях закончился уголь

В Україні знову дефіцит вугілля на електростанціях

Чергова криза загрожує українській енергосистемі, адже на тлі аномальної спеки більшість теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей відключили енергоблоки через гостру нестачу вугілля. Очевидно, що з цієї причини в ОЕС України спостерігався комерційний дефіцит електрики. Якщо говорити простіше, вироблялося набагато менше енергії, ніж хотів купити споживач.

Чому закінчилося вугілля і чи буде блекаут?

Запаси цього твердого палива викопного почали активно використовувати з червня, оскільки Енергоатом (оператор атомних електростанцій) повідомив про ремонт ще одного енергоблоку. У сумі на кінець червня в ремонті їх було п’ять. Високе споживання, причиною якого послужила рекордно тепла погода, змусило ТЕС збільшити обсяги виробництва. Разом за місяць було витрачено 300 тисяч тонн вугілля. І це замість того, щоб закупити додаткову кількість для підготовки складів до опалювального сезону.

Є ще один фактор, який суттєво вплинув на ситуацію, що склалася, – стався обвал цін на електроенергію. А це означає, що станціям просто не вдалося заробити достатньо грошей, щоб придбати необхідний обсяг вугілля.

Але чи загрожує нам блекаут? Це маловірогідно, адже основне навантаження по постачання електроенергії продовжують нести АЕС. Генерація в нашій країні виглядає так:

  1. Атомні електростанції (49%).
  2. Теплових електростанцій (30%).
  3. Джерела відновлюваної енергії (17%).

Саме за рахунок ГАЕС і гідроелектростанцій покриваються всі різкі перепади. Навіть в разі виходу ситуації з-під контролю, Україна завжди може повернутися до імпорту.

Таким чином, у української енергосистеми є всі шанси уникнути колапсу і успішно підготуватися до зими. Одним з рішень в цьому випадку буде запуск всіх 15 атомних блоків, які є у Енергоатома.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*