фото черный список рынка электроэнергии

Чорний список на оптовому ринку електричної енергії

Міністерство енергетики України планує створити спеціальний чорний список, в який будуть включені недобросовісні учасники енергетичного ринку.

Хто може потрапити в список?

До чорного списку занесуть постачальника електроенергії, який порушує умови функціонування ринку енергетики. У чому ж суть цього незвичайного нововведення:

  • в чорному списку будуть всі компанії, які систематично відходять від договору про торгівлю електроенергією в Україні;
  • при попаданні в цей перелік, фірма тимчасово не має доступу до електронних аукціонів, а значить не зможе здійснювати торги;
  • перші напрацювання щодо введення чорного списку будуть показані в липні поточного року на одному із засідань комітету з питань енергетичних аукціонів;
  • нововведення дозволять стабілізувати ситуацію на енергетичному ринку нашої країни, так як поставка електроенергії стане безпечніше і прозоріше, якщо в ній не буде недобросовісних учасників.

Українська біржа енергетики і “Гарантований покупець” підтримують ініціативу створення чорного списку і навіть звернулися до Міністерства енергетики з проханням швидше впровадити ці зміни.

Такі заходи стали необхідні. Так як останнім часом на енергетичному ринку спотворюється ціноутворення. Про це можуть свідчити часті падіння вартості на електрику навіть нижчою за ту, яка витрачається на генерацію цього ресурсу.

Багато порушень відбувається на ринку електроенергії, де укладені договори між двома сторонами. Компанії-постачальники порушують процес внесення оплати за отримане електрику, не купують його в необхідних за договором обсягах. Ці маніпуляції погіршують фінансове становище виробників електроенергії. Також є ризик порушити безперебійну поставку електрики населенню і зірвати підготовку до осені. Можливо, поява чорного списку допоможе вирішити ці проблеми.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*