фото энергоэффективность предприятия

Програма енергоефективності для юросіб

Програма “теплих кредитів” для фізичних осіб підходить до завершення. Вона дала можливість утеплити свої будинки і квартири тисячам Українців, зменшити навантаження на сімейний бюджет. Для цього виділяли кошти, давали пільги, здійснювали часткову оплату робіт. Оскільки це стосувалося тільки фізичних осіб, то було внесено пропозицію надати такі пільги бізнесу, промисловості і транспорту. Тепер заходи з енергоефективності для юридичних осіб стануть більш доступними.

Які пільги будуть розглянуті

Передбачається впровадити програму підтримки розміром у 10 мільярдів гривень протягом п’яти років. Механізм дії лояльності для юридичних осіб і бізнесу буде відрізнятися від умов “теплих кредитів” для населення. Різниця – у відсутності компенсації частини кредиту. Замість цього будуть інші привілеї:

  • знизиться кредитна ставка;
  • ставка банку буде менше на 13%, ці втрати банків компенсує держава;
  • програма поліпшить економіку підприємств.

На даний момент програма очікує розгляду в Міністерстві енергетики, потім буде представлена на узгодження уряду, яке теж зацікавлене в її здійсненні.
Енергоефективність такого масштабу відкриє непогані можливості для економіки країни, створить додаткові робочі місця, збільшить надходження до бюджету. Грошові кошти під цей проект можна взяти з податку на викиди СО2, який буде акумулюватися у спеціальному фонді.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*