фото ветроэнеретические установки нового типа

Нова розробка норвезьких вчених

Вітряки в море – ось так простою мовою можна назвати рішення норвезької компанії та Інституту енергетики. Нова розробка дозволяє раціонально використовувати площу моря для розміщення вітроенергетичних установок, не використовуючи земляні ресурси. Економія земельної площі близько 80% при цьому істотно нижче ціна однієї кіловат-години.

Суть технологічного нововведення

Вітряна енергетика заснована на принципі трансформації руху повітряних мас в електричну, теплову або іншу енергію. Виробництво електроенергію відбувається за допомогою вітряного генератора. Їх встановлюють в море на щоглах, утворюючи вітропарки. Однак таке розміщення вітряків навіть в море займає велику площу, тому було запропоновано:

  • створення парків з блоку турбін;
  • турбіни зібрані в імітацію вітрила потужністю в один мегават;
  • ефективність такого вітрила в п’ять разів більше, ніж у звичайного вітряка;
  • один такий пристрій виробляє енергію для вісімдесяти тисяч будинків.

Будівельні і монтажні роботи, а також перевірка технологічного процесу пройде до кінця року. Тому такі офшорні вітрові вітрила вже дуже скоро складуть величезну конкуренцію вітропарку традиційного розміщення. Термін служби такого турбінного вітрила близько 50 років при більш економному обслуговуванні. Розташовуватися новітня розробка буде на узбережжі США, Азії і Північному морі.

В останнє десятиліття розвиток альтернативної енергетики йде повним ходом і потреба в екологічно чистій енергії дуже затребуване. Хоча вартість споруди такої станції набагато більше, ніж нафтової або атомної, але працює вона близько 40-50 років. Крім того вітряки генерують чисту енергію без токсичних відходів, тобто не забруднюють природу. Уряди більшості країн розширюють використання зеленої енергетики, підтримують і субсидують такі проекти. Швидкий темп розвитку галузі в усьому світі передбачає залучення професіоналів, розширення ринку праці, формування обслуговуючих галузей, технічних сервісів.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*