фото СЭС для Каменки

Черкаське обленерго приєднало СЕС

Зовсім недавно відбулося приєднання норвезької сонячної станції до електромереж Черкаського обленерго. Події чекали давно, тому грунтовно до нього готувалися. ТОВ “Чиста енергія” – сонячна електростанція потужністю близько 25 МВт компанії з Норвегії Scatec. Компанія займається інвестиціями конкретно в цей регіон і розробляє не один проект по приєднанню зеленої енергії до електромереж України.

Зелена енергія як додаткова потужність для міста

Новий проект стосується підстанції Кам’янка, яка недостатньо забезпечувала енергією однойменне місто, тому вимагала технічного апгрейда. Тому було прийнято рішення приєднати до її потужностей енергію сонця від станції норвезької фірми. Фінансування на всі роботи прийшло від тієї ж норвезької фірми Scatec як оплата за приєднання до електромереж. Таким чином 68 мільйонів гривень були взяті не з оплати електроенергії, тому ціни для споживачів не зміняться.

Що було зроблено

Проект реалізовували близько двох років. Станцію модернізували і вдосконалили, таким чином була виконана величезна робота:

  1. Заміна трансформаторів на потужніші.
  2. Автоматичне регулювання напруги на шинах під навантаженням.
  3. Встановлено нові вимикачі і комутаційне обладнання.
  4. Реконструкція автоматики, реле захисту.
  5. Переобладнання будівельної частини станції.

Приєднання зеленої енергетики має дуже важливе значення для населення Кам’янки, так як збільшення потужності – перспектива економічного розвитку міста.

Під час виконання робіт не обійшлося і без труднощів. Через карантин компанія відчувала труднощі з постачанням матеріалів. Переобладнання збіглося з опалювальним сезоном, тому проведення деяких робіт було пов’язано з невеликим ризиком для споживачів. Але все пройшло успішно, і місцева влада максимально сприяла якнайшвидшому відкриттю СЕС.

Відомо, що на цьому компанія Scatec не зупиниться. Найближчим часом планується відкриття ще двох СЕС в Чернігівській області. Постачання електроенергії сонця позитивно вплине на екологію та енергетичну незалежність нашої країни.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*