фото энергоэффективность в Эстонии

Масштабна реновація очікується в Естонії

Європейська академія наук EASAC опублікувала рапорт по декарбонізації будівель для поліпшення здоров’я людей, клімату, а також збільшення робочих місць. Експерти закликають політиків вдосконалити житлові приміщення, скоротити викиди вуглекислого газу в старих і нових будинках.
Енергоефективність у будівлях постійно моніторять з 2002 року. Випустили перший варіант стандартів для Євросоюзу про енергетичні характеристики при будівництві. Тепер будують з нульовим порогом споживання тепла. Але проблема до кінця не вирішена, так як на 250 мільйонів будинків на території Євросоюзу, доводиться 25 відсотків викидів вуглекислого газу, який створює парниковий ефект.

Реновація – виклик для країни

Більшість старих будівель – перешкода для поліпшення клімату, так як їх будували за старими технологіями. Крім того використовували матеріали з низьким відсотком енергозбереження. Такие постройки предполагают реконструировать в течение следующих 30 лет.
Варто величезне завдання: навіть якщо знести частину, то близько 146 мільйонів європейських будівель підлягає оновленню. Вчені вважають, що поліпшення європейського житлового фонду має стояти в пріоритеті з таких міркувань:

  1. Збільшення обсягу робіт і залучення нових інвестицій.
  2. Пожвавлення економічного стану країн шляхом створення нових робочих місць.
  3. Треба розглядати можливість подальшої експлуатації старих будівель і їх поліпшення замість заміни на нові.
  4. При ремонтних роботах мінімізувати викиди шкідливих речовин.

Академія наук в рапорті навела приклад для відправної точки початку реконструкції – це оновлене будівлю гуртожитку Талліннського технічного університету. Після його реконструкції енергетичні витрати дорівнюють нулю, також відмінно продумана вентиляція. Цей будинок може послужити зразком для подальших реконструкцій.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*