фото siemens для Беларуси

Чим обернеться для Білорусі співробітництво з Siemens

Швеція активно сприяє санкціям по відношенню до Білорусі та підтримує їх розширення. У свою чергу компанія Siemens досі постачає обладнання для впровадження білоруської атомної станції в енергетичну систему відповідно до підписаного в 2019 році мільярдного контракту.

Що каже влада?

Шведська компанія Siemens – великий постачальник виробів для білоруського енергосектору та підприємств. Компанія відіграє значну роль у справі обслуговування і в питаннях модернізації енергетичної системи Білорусі.

Згідно з контрактом плануються будівельно-монтажні роботи піково-резервних джерел енергії для забезпечення електрикою в разі позаштатних подій. Створенню резервних потужностей сприяє введення в експлуатацію газотурбінних і газопоршневих установок, які забезпечують швидку поставку енергії в мережу.

Нещодавно цей контракт зацікавив представників шведських ЗМІ. У зв’язку з цим можливий публічний резонанс. Згідно з коментарем Міністерства енергетики Білорусі щодо чуток, що з’явилися, приводу для хвилювань немає. Про припинення або відстрочку поставок для зведення конструкцій в республіці мови не йде. В кінці квітня в самому Міністерстві було проведено робочу нараду спільно з делегатами від фірми Siemens. На зустрічі піднімалося питання термінів поставки обладнання і процес здійснення проекту.

Документом передбачено зведення резервних енергоджерел на таких станціях “Біленерго”:

  1. ТЭЦ-5;
  2. Новополоцька ТЕЦ;
  3. Березовська ГРЕС;
  4. Лукомльськая ГРЕС.

Загальна потужність майбутніх об’єктів складе 800 МВт, а їх запуск планується до 2022 року. Згідно з умовами контракту Білорусь здійснила виплати авансу для виготовлення продукції. Договір передбачає штрафи за невиконання зобов’язань, які покладені на Siemens.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*