фото концепция зеленого энергетического перехода

Стратегія “зеленого” переходу країни

На початку 2020 року на Фейсбук-сторінці Міністерства Енергетики та захисту навколишнього середовища з’явилася інформація про презентацію Концепції “зеленого” енергоперехода України до 2050 року.

Ключові положення Концепції

Згідно з розробленим проектом передбачаються певні кроки в напрямку розвитку енергетичної галузі та переорієнтації країни в бік кліматично нейтральної економіки. Основу стратегії складають наступні пункти:

  1. Вектор наенергоефективність. У сфері енергетичної політики питання енергозбереження – пріоритетне. В Україні існує гостра необхідність поліпшення ефективності експлуатації енергоресурсів і якості послуг у цій галузі.
  2. Впровадження відновлюваних джерел енергії. Сьогодні технології використання ВДЕ стрімко розвиваються, що дає можливість зробити сприятливий прогноз щодо реалізації “зеленого” переходу України. Окреме місце тут займає електроенергія від сонячних станцій.
  3. Системний підхід щодо зменшення та утилізації відходів. Планується запобігати утворенню відходів шляхом повторного використання і переробки. Також збільшувати кількість матеріалів з тривалим терміном експлуатації і створити мережу об’єктів з видалення відходів.
  4. Вводити інновації в сільському господарстві. Ця галузь має потенціал у підвищенні енергоефективності та перехід на ВДЕ, при цьому може сприяти розвитку в цих питаннях і іншим економічним секторам.
  5. Діджіталізація економіки. Таке рішення дозволить прискорити економічні процеси, налагодити дистанційне обслуговування, спростити управлінські функції, оптимізувати різні пересування.

Реалізація всіх кроків Концепції в перспективі допоможе Україні вийти на новий рівень “зеленої” економіки.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*